Lublin: Do 84 wzrosła w szpitalu tymczasowym liczba łóżek dla chorych na COVID-19

Lublin: Do 84 wzrosła w szpitalu tymczasowym liczba łóżek dla chorych na COVID-19
Fot. Pixabay

Do 84 wzrosła w szpitalu tymczasowym w Lublinie liczba łóżek dla zakażonych SARS-CoV-2. Ich baza powiększy się też m.in. w Rykach i w Białej Podlaskiej. Według danych urzędu wojewódzkiego w poniedziałek na Lubelszczyźnie zajętych było 63 proc. łóżek covidowych.

Wojewoda lubelski monitoruje sytuację epidemiczną w woj. lubelskim i proporcjonalnie do wzrostu zakażeń wirusem SARS-CoV-2 zwiększa w szpitalach liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19 – przekazała we wtorek rzecznik wojewody Agnieszka Strzępka.

Liczba łóżek zwiększy się w szpitalach w Szczebrzeszynie, Białej Podlaskiej, Radzyniu Podlaskim i w Rykach, a także w szpitalu tymczasowym w Lublinie (z 56 do 84 miejsc). We wtorek po południu w szpitalu tymczasowym hospitalizowanych było 55 chorych na COVID-19.

W województwie jest 651 łóżek na drugim poziomie (czyli dla pacjentów, dla których COVID-19 jest główną chorobą), w tym 84 łóżek w szpitalu tymczasowym w Lublinie – poinformowała Strzępka.

Według danych urzędu wojewódzkiego w poniedziałek zajętych było 63 proc. wszystkich łóżek covidowych na Lubelszczyźnie.

Rzeczniczka zapewniła, że wojewoda stara się zachować zapas łóżek dla pacjentów covidowych, „maksymalnie zabezpieczając łóżka dla pacjentów niezakażonych oraz wykorzystując bazę łóżek w szpitalu tymczasowym, gdzie są leczeni pacjenci w lżejszym stanie”.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 493 nowych zakażeniach koronawirusem w woj. lubelskim. W regionie zmarło 16 osób, w tym 5 wyłącznie z powodu COVID-19. (PAP)

Gabriela Bogaczyk
Print Friendly, PDF & Email