Lublin: Autyzm Rysowany – wystawa Karoliny „Szarosen” Plewińskiej

Lublin: Autyzm Rysowany – wystawa Karoliny „Szarosen” Plewińskiej
Mat. prasowe

Warsztaty Kultury w Lublinie, w ramach projektu Sztuka Wrażliwości, zapraszają na wystawę „Autyzm rysowany”, którą będzie można oglądać od 13 marca 2023 r. 

Autyzm rysowany

Jest to seria rysunków satyrycznych publikowanych w internecie w latach 2017–2019. Ich autorką jest Karolina „Szarosen” Plewińska, rysowniczka w spektrum autyzmu. W swojej twórczości w zabawny sposób próbuje ukazać wszystkie absurdy życia codziennego, z którymi mierzą się dorosłe osoby w spektrum autyzmu. Wprost wytyka błędne myślenie i szkodliwe stereotypy panujące w naszym społeczeństwie. Wszystkie sytuacje ukazane na jej rysunkach – choć przedstawione w krzywym zwierciadle i przerysowane – wydarzyły się naprawdę. Udział w wydarzeniu to wyjątkowa okazja do zobaczenia serii rysunków autorki w jednym miejscu.

Organizatorzy zapraszają również na finisaż wystawy oraz spotkanie z autorką, który odbędzie się 31 marca o godz. 17.00.

Karolina „Szarosen” Plewińska

Karolina „Szarosen” Plewińska – twórczyni komiksów internetowych i rysunków satyrycznych. Autorka między innymi komiksu „Grubas”, książeczki „Niejadek” i billboardów antyprzemocowych „Kochajcie mnie, mamo i tato”. Jej twórczość to wybuchowa mieszanka beztroskiego koloru oraz ciężkiego, czarnego humoru. W swoich komiksach porusza tematy ważne, takie jak błędy w wychowaniu i edukacji, szkodliwe stereotypy, inność. Stara się być głosem tych, których nikt nie słyszy.

Informacje praktyczne

Wystawa „Autyzm rysowany”
Kiedy: 13 marca 2023 r. – 7 kwietnia 2023 r., pon. – pt. w godz. 09.00 – 17.00
Gdzie: Galeria w Bramie, ul. Grodzka 7
Wstęp wolny.

Finisaż wystawy
Kiedy: 31 marca 2023 r., godz. 17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7

Wstęp wolny.

Wystawa oraz spotkanie z Karoliną „Szarosen” Plewińską realizowane są w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który co roku przypada 2 kwietnia.

Wydarzenie przyjazne autyzmowi.

POWIĄZANE:
Warsztaty Kultury w LublinieWarsztaty Kultury w Lublinie
UM Lublin
Print Friendly, PDF & Email