Lotnisko w Zielonej Górze od poniedziałku czasowo wstrzymuje loty ze względu na COVID-19

Lotnisko w Zielonej Górze od poniedziałku czasowo wstrzymuje loty ze względu na COVID-19
Fot. Pixabay

Przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost, zdecydowało o wstrzymaniu lotów od poniedziałku, 15 marca, od godz. 12:00 do 27 marca br. ze względu na COVID-19 – poinformowało w komunikacie biuro prasowe „Portów Lotniczych”.

– W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów – poinformowano w komunikacie.

PPL przekazało, że wstrzymuje rejsy z zielonogórskiego lotniska w terminie od poniedziałku, 15 marca, od godziny 12:00 do 27 marca br. „mając na względzie bezpieczeństwo pasażerów, pracowników linii lotniczej i lotniska oraz mieszkańców województwa lubuskiego”.

PPL zapewniło, że sytuacja będzie monitorowana, wszelkie decyzje będą przekazywane na bieżąco.

Wiceminister infrastruktury Marcin Horała przekazał na Twitterze, że decyzja o zawieszeniu pracy lotniska Zielona Góra – Babimost, „spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę”. – Pasażerowie odwołanych lotów powinni skontaktować się z przewoźnikami – napisał Horała. (PAP)

Aneta Oksiuta
Print Friendly, PDF & Email