Łódzkie Senioralia. Recital Celińskiej i wiele innych atrakcji

Łódzkie Senioralia. Recital Celińskiej i wiele innych atrakcji
Fot. UM Łódź

W dniach 21 maja – 3 czerwca 2022 r. mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję wziąć udział w ok. 450 wydarzeniach przygotowanych przez Miasto i ponad 80 partnerów projektu.

Dwa tygodnie wydarzeń dla seniorów tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona ze strefą wystawienniczą i występem gwiazdy – w tym roku zapraszamy do wysłuchania recitalu Pani Stanisławy Celińskiej.

W trakcie trwania Łódzkich Senioraliów posiadacze Miejskiej Karty Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej MPK Łódź.

VIII ŁÓDZKIE SENIORALIA – TERMIN/ ETAPY

21.05.2022 – Uroczysta inauguracja – koncert Stanisławy Celińskiej

Inauguracja odbędzie się w godzinach 13:00-19:00 na ulicy Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. W tym dniu prezydent Łodzi przekaże Seniorom klucze do bram miasta i dokona oficjalnego otwarcia Łódzkich Senioraliów. Gwiazdą tegorocznej inauguracji będzie Pani Stanisława Celińska. Jej koncert poprzedzą występy wokalne, taneczne i kabaretowe, a każdy zainteresowany będzie mógł odwiedzić strefę wystawienniczą towarzyszącą wydarzeniu, gdzie w 30 namiotach partnerzy przygotowali wiele atrakcji tj. badania, porady, wykonywanie makijażu i fryzur, badania w osteobusie – densytometria,  konsultacje dotyczące obsługi smartfonów, warsztaty rękodzieła, zajęcia sportowe z instruktorami, porady specjalistów, badania profilaktyczne i wiele innych.

22.05 – 02.06.2022 – Cykl wydarzeń dla seniorów

Na program Łódzkich Senioraliów składają się wydarzenia podzielone na 5 kategorii: edukacja, kultura, sport/rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie tegorocznej edycji znalazły się m.in.: badania, wykłady, wycieczki, zajęcia sportowe, warsztaty artystyczne i edukacyjne, drzwi otwarte, spektakle, seanse filmowe, pokazy, porady specjalistów i wiele innych wydarzeń na terenie całego miasta. Udział w większości wydarzeń jest bezpłatny.

Szczegółowy harmonogram VIII Łódzkich Senioraliów zostanie zamieszczony w informatorze, który będzie dostępny od 16 maja na terenie całego miasta, w tym w: miejskich przychodniach, domach kultury, punktach informacji Urzędu Miasta Łodzi oraz punktach odbioru gazety ŁÓDŹ.pl na terenie całego miasta oraz dostępny w wersji elektronicznej na stronie www.uml.lodz.pl/seniorzy.

03.06.2022 – Oficjalne zakończenie

W ramach tegorocznej edycji organizatorzy wydarzenia stawiają na ruch i zdrowie. W ramach zakończenia VIII Łódzkich Senioraliów w Arturówku odbędzie się impreza plenerowa, podczas której wyruszy marsza nordic walking połączony z grą terenową i badaniami profilaktycznymi (w godz. od 10:00 do 15:00.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email