Łódzkie: Ponad 2,6 tys. interwencji policji dotyczących przestrzegania obostrzeń

Łódzkie: Ponad 2,6 tys. interwencji policji dotyczących przestrzegania obostrzeń
Fot. Anna Shvets / Pexels

Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni policjanci z woj. łódzkiego podjęli ponad 2,6 tys. interwencji, związanych z przestrzeganiem obostrzeń pandemicznych w miejscach publicznych. Ponad 1 tys. osób ukarano mandatami, a w 61 przypadkach skierowano wnioski do sądu.

– Policjanci od samego początku walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Każdego dnia kontrolują tysiące osób objętych kwarantanną. Podczas codziennej służby sprawdzają też, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących przepisów. W piątek i sobotę 10 i 11 grudnia na terenie woj. łódzkiego policjanci interweniowali 2671 razy wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń. Pouczyli 1563 osoby, a 1047 ukarali mandatami. Skierowali 61 wniosków do sądu o ukaranie – przekazał PAP w niedzielę asp. sztab. Radosław Gwis z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Okres przedświątecznej gorączki sprzyja rozwojowi pandemii. Dlatego policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi patrolują miejsca gromadzenia się mieszkańców, kontrolując przestrzeganie obostrzeń.

Policjanci przypominają o obowiązku zasłaniania ust i nosa wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zachowanie dystansu społecznego na poziomie co najmniej 1,5 m. Jeśli więc przebywamy w zatłoczonych miejscach, takich jak deptaki czy bulwary, nadal musimy mieć na twarzy maseczkę. Maseczkę powinniśmy nosić także w środkach publicznego transportu (również w taksówkach), zamkniętych pomieszczeniach – np. w windach, klatkach schodowych, podziemnych garażach, budynkach użyteczności publicznej. (PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska
Print Friendly, PDF & Email