Łódzkie NFZ: Zaszczepiono wszystkich zgłoszonych nauczycieli

Łódzkie NFZ: Zaszczepiono wszystkich zgłoszonych nauczycieli
Fot. Gustavo Fring / Pexels

Wszyscy nauczyciele zgłoszeni do szczepień przeciwko COVID-19 w Łódzkiem zostali poddani temu zabiegowi. Wyjątkiem jest jedna szkoła, której nauczyciele zaszczepią się we wtorek – powiedziała w niedzielę PAP rzeczniczka łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Anna Leder.

Kończą się szczepienia nauczycieli. Ta grupa zawodowa miała otrzymać zastrzyki z preparatem przeciwko COVID-19 do 7 marca.

W województwie łódzkim było ponad 50 punktów szczepiących nauczycieli. – Z danych przekazanych właśnie z tych punktów wynika, że wszyscy nauczyciele, którzy zgłosili się na szczepienia, otrzymali dawkę preparatu przeciw COVID-19 – podkreśliła rzeczniczka łódzkiego NFZ. – Wyjątkiem jest jedna ze szkół, na której prośbę szczepienia nauczycieli tam pracujących odbędą się we wtorek – podała.

Według oficjalnych danych, w województwie łódzkim na szczepienia zgłosiło się 28 tysięcy nauczycieli i pracowników oświaty.

Do niedzieli w regionie łódzkim zaszczepiono już prawie 266 tys. osób, drugą dawkę otrzymało blisko 101 tys. mieszkańców regionu. Liczba wszystkich Polaków, których dotąd zaszczepiono zbliża się do 4 milionów.

W niedzielę w kraju potwierdzono 13 574 nowych przypadków zakażenia SARS-CoV-2, a w Łódzkiem było ich 577. (PAP)

Hubert Bekrycht
Print Friendly, PDF & Email