Łódzkie: Nadal wysoka liczba hospitalizacji w związku z COVID-19

Łódzkie: Nadal wysoka liczba hospitalizacji w związku z COVID-19
Fot. Pixabay

W regionie łódzkim nadal rośnie liczba hospitalizacji, ale w szpitalach województwa rośnie też liczba łóżek dla chorych z COVID-19. W niedzielę na prawie 3,9 tys. miejsc dla pacjentów covidowych wolnych było 930 – poinformowała PAP rzeczniczka wojewody łódzkiego Dagmara Zalewska.

Rzeczniczka przekazała, że nadal poszerzana jest tzw. buforowa strefa bezpieczeństwa w regionie łódzkim. Na I, II i III poziomie zabezpieczenia szpitalnego w niedzielę w południe było w sumie 3870 łóżek covidowych, z czego 930 miejsc pozostawało wolnych.

Zalewska przypomniała, że do tych liczb trzeba doliczyć łóżka intensywnej terapii dla chorych z COVID-19, które mogą być przesunięte z niektórych niezakaźnych oddziałów szpitalnych. – W szpitalu tymczasowych w łódzkiej hali EXPO na 272 miejsca wolnych jest 121 łóżek – zaznaczyła rzeczniczka.

W porównaniu z czwartkiem, 8 kwietnia, w regionie jest o 144 łózka covidowe więcej. Wolnych szpitalnych miejsc dla pacjentów z COVID-19 jest o 168 więcej niż trzy dni temu.

Spośród 358 respiratorów covidowych w Łódzkiem, w niedzielę 162 były gotowe do użycia. To o 9 respiratorów mniej niż w ubiegły czwartek.

– Sytuacja cały czas jest trudna, bo w regionie utrzymuje się wysoki poziom hospitalizacji – zaznaczyła Zalewska.

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło w niedzielę 21 703 nowe zakażenia koronawirusem w całej Polsce, z tego 1676 w Łódzkiem.

Liczba zaszczepionych osób w regionie przekroczyła pół miliona. Od końca grudnia ub. roku do tej pory podano 501 148 szczepionek, z czego drugą dawkę przyjęło 143 039 mieszkańców województwa łódzkiego.

W całym kraju zaszczepiono już ponad 7,6 mln osób, z czego ok. 2,1 mln otrzymało drugą dawkę. Liczba szczepionek sprowadzonych już do Polski zbliża się do 9 mln dawek. (PAP)

Hubert Bekrycht
Print Friendly, PDF & Email