Łódzkie: 60 przypadków koronawirusa w DPS w Bełchatowie – trwa ewakuacja

Łódzkie: 60 przypadków koronawirusa w DPS w Bełchatowie – trwa ewakuacja
Fot. Pixabay

Jeszcze w środę ma zakończyć się częściowa ewakuacja do szpitali w regionie 37 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie (Łódzkie). W ośrodku wykryto ognisko koronawirusa. Zakażenie chorobą COVID-19 potwierdzono u 60 osób, w tym u ponad 50 pensjonariuszy.

Jak poinformowało starostwo powiatowe w Bełchatowie, trwająca od wtorku akcja przetransportowania podopiecznych bełchatowskiego DPS do szpitali związana jest z trudną sytuacją placówki, w której w ubiegłym tygodniu wykryto ognisko koronawirusa. Początkowo zakażenie COVID-19 stwierdzono u 56 osób – 53 pensjonariuszy i 3 pracowników. Przeprowadzone w sobotę testy pozytywny wynik dały u kolejnych czterech osób.

W tej sytuacji władze powiatu i regionu podjęły decyzję o przetransportowaniu wszystkich zakażonych koronawirusem do sąsiadujących z powiatem placówek medycznych. Część z nich trafiła do nich już wcześniej, transport pozostałych w ośrodku 37 chorych rozpoczął się we wtorek i ma zakończyć się w środę. Podopieczni bełchatowskiej placówki trafią do szpitali w Zgierzu, Tomaszowie Maz. i Łagiewnikach.

W DPS w Bełchatowie pozostaną jedynie pensjonariusze, którzy otrzymali negatywny wynik badania. Jak tłumaczy starostwo, częściowa ewakuacja ma zminimalizować ryzyko dalszego rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie DPS i umożliwić dekontaminację całego budynku.

Bartłomiej Pawlak
Print Friendly, PDF & Email