Łódź: Zapisz się na zajęcia w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Co przygotowano na grudzień?

Łódź: Zapisz się na zajęcia w Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Co przygotowano na grudzień?
Fot. Pixabay

Miejskie Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora wchodzą w świąteczny tryb pracy. W grudniu trzy z czterech CZAS-ów zaplanowały zajęcia tylko do połowy miesiąca. W programie m.in. świąteczne rękodzieło, bożonarodzeniowe kulinaria oraz przygotowywanie prezentów dla chorych dzieci ze szpitali.

W piątek, 25 listopada, rozpoczną się zapisy na grudniowe zajęcia.

CZAS-y przygotowały ofertę skrojoną do potrzeb uczestników. Organizatorzy wiedzą, że ostatni tydzień przed świętami Bożego Narodzenia upłynie seniorom na zakupach oraz przygotowywaniu potraw na świąteczny stół. Stąd ostatnie zajęcia w centrum przy ul. Libelta 16 oraz ul. Rzgowskiej 170 zaplanowano na 16 grudnia, zaś w CZAS-ie przy ul. Szpitalnej 6 – na 19 grudnia. Centrum Seniora przy ul. Cieszkowskiego 6 będzie pracowało do 21 grudnia. Na zajęcia, warsztaty i ćwiczenia seniorzy zaś wrócą dopiero w styczniu.

Warsztaty, rękodzieło w CZAS w Łodzi

W grudniowym grafiku nie zabraknie świątecznych akcentów. I tak centrum przy ul. Rzgowskiej 170 zaplanowało warsztaty decoupage, na których uczestnicy wykonają tą techniką ozdoby choinkowe. W ramach rękodzieła będą zaś robić własne kartki świąteczne, świece na świąteczny stół oraz wianki bożonarodzeniowe na drzwi.

Seniorzy z Cieszkowskiego 6 będą mogli własnoręcznie wykonać bransoletki, świąteczne anioły i małe choinkowe dekoracje. Bożonarodzeniowe potrawy będą też gościć na warsztatach kulinarnych.

W placówkach prz ul. Szpitalnej 6 oraz ul. Libelta 16 zaplanowano szycie maskotek-małpek, które w grudniu trafią do chorych maluchów z łódzkich szpitali. 

Zapisy na poszczególne warsztaty ruszają 25 listopada, chętni proszeni są o kontakt telefoniczny.
  • CZAS przy ul. Libelta 16, 42 655 30 39
  • CZAS przy ul. Rzgowskiej 170, 42 306 74 74
  • CZAS przy ul. Cieszkowskiego 6, 42 689 11 60 
  • CZAS przy ul. Szpitalnej 6, 502 322 547
UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email