Łódź: Zakończyła się modernizacja w DPS nr 2

Łódź: Zakończyła się modernizacja w DPS nr 2
Fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich odnowiono dwa piętra w części zajmowanej przez mieszkanki.

W 2019 r. wyremontowano pokoje, sanitariaty, kuchnię, korytarze na II piętrze. Prace kosztowały ok. 130 tys. zł. Remont I piętra wykonany rok wcześniej obejmował pokoje mieszkanek, korytarz, świetlicę oraz kuchnię i kosztował 100 tys. zł.

Lidia Leoniak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej nr 2 podkreśla, że takie inwestycje poprawiają komfort przebywania dla mieszkańców. – Dziś możemy cieszyć się także odnowionym podwórkiem. Wymieniona została nawierzchnia, a teren wzbogacił się o zieleń. Wiosną staną tu stoliki i parasole dla pensjonariuszy. To zadanie o wartości 170 tys. zł zostało zrealizowane dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Dziękujemy łodzianom, że wybrali do realizacji ten projekt dla seniorek z naszego DPS.

Do dyspozycji mieszkanek Domu Pomocy Społecznej nr 2 jest również nowy samochód, który służy do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Ostatnie dwa lata inwestycji w tej placówce zamkną się w kwocie prawie pół miliona złotych.

– Miasto konsekwentnie inwestuje w DPS-ach. To być może są niewielkie kwotowo, ale jakże ważne dla placówek remonty. Staramy się, by każdego roku któryś z DPS mógł przejść większą modernizację. I tak w 2019 r. mogliśmy się pochwalić remontem domu przy ul. Przyrodniczej, który za 1,5 mln zł przeszedł kompleksową termomodernizację. Tam, w dotychczasowych „fosach” powstały efektowne, ale i praktyczne oranżerie. Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze przy ul. Przybyszewskiego miało remontowane sanitariaty za 350 tys zł, a DPS przy Krzemienieckiej – kuchnię za 250 tys. W sumie w 2019 r. na inwestycje wydaliśmy ok. 2,7 mln zł – mówi Szymon Kostrzewski, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UMŁ.

Jak jedncześnie informuje dyrektor Kostrzewski, na 2020 r. miasto zaplanowało w DPS-ach prace i zakupy za ponad 3,2 mln zł. W planach jest termomodernizacja DPS przy ul. Złotniczej (1,5 mln zł), remont pokoi w DPS przy ul. Paradnej, czy przygotowanie terenu rekreacyjnego dla mieszkańców DPS przy ul. Spadkowej.

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ
Źródło: uml.lodz.pl
Fot. Radosław Żydowicz / UMŁ
Print Friendly, PDF & Email