Łódź: W miejskich punktach zaszczepiono 500 dzieci od 5 do 11 lat

Łódź: W miejskich punktach zaszczepiono 500 dzieci od 5 do 11 lat
Fot. Pixabay

W dziesięciu miejskich punktach szczepień, działających w Łodzi, przeciw COVID-19 zaszczepiono już 500 dzieci w wieku 5-11 lat. W nowym roku szczepienia najmłodszych będą kontynuowane – obecnie jest na nie zapisanych 200 dzieci.

W miejskich przychodniach szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat rozpoczęły się 18 grudnia. Dla najmłodszych pacjentów zamówiono 1200 dawek szczepionki – następną dostawę zaplanowano w styczniu.

– Przez pierwsze dwa tygodnie szczepień dla dzieci w miejskich poradniach pierwszą dawkę preparatu Pfizera przyjęło ok. 500 małych pacjentów. Miasto utworzyło dla tej grupy wiekowej dziesięć specjalnych punktów szczepień. Do końca 2021 r. pierwszą dawkę szczepionki przyjęło 500 maluchów. Kolejne 200 jest zapisane i czeka na podanie preparatu – poinformowała PAP Jolanta Baranowska z Urzędu Miasta Łodzi.

Każde dziecko przed podaniem szczepionki czeka konsultacja z lekarzem. Druga dawka preparatu podawana jest po trzech tygodniach.

Od poniedziałku dzieci będzie można zapisywać na kolejne terminy szczepień w Miejskim Centrum Medycznym (MCM) Bałuty (poradnie przy ul. Wielkopolskiej i Marynarskiej), w MCM Górna (zapisy przyjmowane są we wszystkich poradniach, a szczepienia odbywają się w placówce przy ul. Felińskiego), w MCM Polesie (poradnie przy ul. Olimpijskiej, Maratońskiej i Kasprzaka), MCM Widzew (ul. Elsnera 19), MCM Rydygier (ul. Piotrkowska 113), MCM Jonscher (ul. Lecznicza), a także w Bionanoparku przy ul. Dubois. (PAP)

Agnieszka Grzelak-Michałowska
Print Friendly, PDF & Email