Łódź: Teatr Kamila Maćkowiaka przekaże dochód z biletów na spektakl na pomoc dla Ukrainy

Łódź: Teatr Kamila Maćkowiaka przekaże dochód z biletów na spektakl na pomoc dla Ukrainy
Fot. FKM

Spektaklem o tytule „Wigilia” Fundacja Kamila Maćkowiaka chce wesprzeć tych, którzy zmagają się z konsekwencjami i okrucieństwem wojny na Ukrainie. Dlatego całkowity dochód ze spektakli w dniach 26-27 marca zostanie przeznaczony na wsparcie dla uchodźców.

– Chcę pomóc. Wiele osób angażuje się w rozmaite zbiórki, wolontariaty. Zastanawiałem się, co ja mogę zrobić. Jestem aktorem, mam swój teatr, mogę podarować widzom chwilę wytchnienia w teatrze, odrobinę refleksji, których tak nam teraz brakuje i jednocześnie pomóc tym, którzy tego bardzo potrzebują – opowiada Kamil Maćkowiak, prezes Fundacji Kamila Maćkowiaka.

Sztuka Daniela Kehlmanna w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego pokazuje, jak wiele może zrobić jednostka w walce o swoje wartości i ideały. Na scenie zobaczymy Kamila Maćkowiaka oraz Milenę Lisiecką, znaną nie tylko ze spektakli teatralnych, ale również z ról w serialach („W głębi lasu”), filmach („Moje córki krowy”), czy jednej z najnowszych produkcji – polskiej wersji „The Office”.

Spektakl odbędzie się na scenie Centrum Dialogu w Łodzi przy ul. Wojska Polskiego 83. Przedstawienie skierowane jest do widzów od 16 lat.

Bilety w cenie od 49 do 77 zł, dostępne są na stronie fundacjamackowiaka.org.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email