Łódź: Superwarsztaty dla seniorów – zdobywanie umiejętności, relaks i dobra zabawa w jednym!

Łódź: Superwarsztaty dla seniorów – zdobywanie umiejętności, relaks i dobra zabawa w jednym!
Fot. Łódź.pl

Łódzcy seniorzy mają prawo być aktywni, zdobywać cyfrowe supermoce, relaksować się przy gongach, pomagać innym i jeszcze świetnie się przy tym bawić.

Pani Ewa, 68-letnia ekonomistka ze Złotna, mówi o sobie, że jest smartfonowym samoukiem. – Niby jakoś posługuję się laptopem i smartfonem, ale ta wiedza idzie do przodu, a ja chcę nadążać – opowiada seniorka. Najwięcej obaw budzą w niej internetowe zakupy i płatności online, dlatego jak tylko przeczytała na facebookowym fanpage’u Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata” o cyfrowych supermocach dla seniorów w projekcie „Okno na świ@t”, to od razu się zapisała. – Mam nadzieję, że wreszcie opanuję kupowanie przez internet i będę mogła jedynie się pośmiać, jaka to wcześniej była ze mnie gapa – mówi.

Przygoda ze smartfonem

Seniorzy z Łodzi i okolic już dziś mogą szykować się na cyfrową przygodę. Na początek wezmą udział w warsztacie, podczas którego będą oswajać internet we własnym telefonie i poznawać platformę „Learn My Way”. Dzięki niej mogą kontynuować naukę samodzielnie w domu. Pierwsze warsztaty dla 10-osobowych grup zostaną poprowadzone 23 września (piątek) w: Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) przy ul. Rzgowskiej 170 (godz. 9:00–11:00), Miejscu Spotkań przy ul. Strzelców Kaniowskich 9 (godz. 11:30–13:30) oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora (CZAS) przy ul. Libelta 16 (godz. 14:30–16:30). Fundacja zapewni również indywidualne konsultacje osobom, które nie mogą wyjść z własnego domu np. z powodu niepełnosprawności.

Gongi i gimnastyka umysłu

„Okno na świ@t” nie jest jedynym projektem organizowanym obecnie przez tę fundację dla seniorów. Cały czas mieszkańcy Łodzi 60+ mogą dołączyć do „Mamy Siebie!”, bo zwolniło się kilka miejsc w grupie na Górnej (CZAS przy ul. Rzgowskiej).

W środę (21 września) w godz. 9:00–11:00 seniorzy spotkają się na warsztatach kulinarnych, by wspólnie przygotować smaczne i zdrowe przekąski. W czwartek (29 września) w godz. 13:00–14:30 szefowa fundacji, Oksana Hałatyn-Burda, poprowadzi zajęcia rękodzielnicze, a w październiku i listopadzie nastąpi kontynuacja projektu pod hasłem „Wciąż Mamy Siebie”. W programie: rękodzieło, gimnastyka umysłu oraz masaże dźwiękami mis i gongów.

Babki z Polesia robią teatr

Miłośnicy teatru mogą wziąć udział w projekcie „WidziMY się!”, którego Fundacja „W Człowieku Widzieć Brata” jest patronką. Stworzyła go nieformalna grupa Ale! Babki z Polesia założona przez trzy panie, w tym dwie seniorki. Wyszły one z założenia, że osoby 60+ mają prawo być aktywne, pomagać innym i jeszcze świetnie się przy tym bawić. Ich pomysł wygrał jeden z Łódzkich Mikrograntów finansowanych z budżetu Miasta Łodzi.

Projekt zakłada wystawienie spektaklu, którego scenariusz powstanie na podstawie dowcipów i anegdot o związkach małżeńskich. Wszystkie scenki będą przeplatane przebojami z dawnych lat, żeby śpiewać mogli nie tylko „aktorzy”, ale i widownia, czyli podopieczni dwóch łódzkich DPS-ów. Projekt będzie też aktywizował cyfrowo, bo źródłem informacji ma być wyłącznie internet. A więc „WidziMy się!” 22 września (czwartek) o godz. 11:00, 24 września (sobota) o godz. 12:00 i 27 września (wtorek) o godz. 11:00 w Miejscu Spotkań przy Strzelców Kaniowskich 9.

Zapisz się
  • „Okna na świ@t”: 509 147 833 (pon.–pt., godz. 10:00–17:00) lub fundacja@pomagajznami.org
  • „WidziMy się!”: 609 521 597
  • „Mamy Siebie!”: 507 094 733
UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email