Łódź: Śniadanie wielkanocne dla samotnych

Łódź: Śniadanie wielkanocne dla samotnych
Fot. Pixabay

Co najmniej tysiąc ugotowanych na twardo jajek, około 250 litrów żurku, 150 kg białej kiełbasy, 150 kg sałatki warzywnej, a także około 60 kg pieczonych mięs różnego rodzaju i tyle samo kilogramów wędlin zostanie przygotowane na tegoroczne „Miejskie Śniadanie Wielkanocne 2023 dla Samotnych w Łodzi”.

Oprócz tego pojawi się jeszcze m.in. około 100 babek wielkanocnych, jak również około 100 kg różnego rodzaju owoców i 100 kg słodyczy (w tym czekoladowe jajka i zajączki). Kulinarne przygotowania do wydarzenia już się rozpoczęły i idą pełną parą.

Tegoroczne „Miejskie Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych w Łodzi” jest organizowane przez Urząd Miasta Łodzi i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi we współpracy z Centrum Służby Rodzinie oraz Stowarzyszeniem Missio Quotidiana, którego główną formą działalności jest obecnie akcja „Zupa na Pietrynie”. Śniadanie odbędzie się w dwóch formach: stacjonarnej w Hali EXPO-Łódź (al. Politechniki 4) w wielkanocną niedzielę, 9 kwietnia, o godz. 12:00, gdzie przy wspólnym stole zasiądzie razem 450 osób oraz mobilnej w postaci 100 paczek dla potrzebujących, z przygotowanymi, świątecznymi potrawami. Paczki zostaną dostarczone tuż przed świętami do wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn pozostaną w trakcie Wielkanocy w mieszkaniach i domach. W sumie więc w tegorocznym „Miejskim Śniadaniu Wielkanocnym” weźmie udział 550 osób.

Profesjonalni kucharze i wolontariusze

W przygotowaniu dań na tegoroczne „Miejskie Śniadanie Wielkanocne” bierze udział 10 profesjonalnych kucharzy oraz pomocy kuchennych wspomaganych dodatkowo przez 30 wolontariuszy. Wszystkie dania powstają w siedzibie Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1A, gdzie mieści się profesjonalna kuchnia, w której na co dzień są przygotowane m.in. obiady na potrzeby Domu Samotnej Matki oraz Punktu Recepcyjnego ulokowanego obecnie w Centrum Służby Rodzinie.

W niedzielę wielkanocną, 9 kwietnia, Hala EXPO-Łódź zostanie otwarta dla wszystkich gości wydarzenia w wersji stacjonarnej od godz. 11:00 – tak, by wszyscy zdążyli na spokojnie zająć miejsce przy świątecznym stole do godz. 12:00.

Print Friendly, PDF & Email