Łódź: Ruszają zapisy w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Na jakie zajęcia mogą liczyć seniorzy z Łodzi?

Łódź: Ruszają zapisy w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Na jakie zajęcia mogą liczyć seniorzy z Łodzi?
Fot. Kampus Production/pexels.com

We wtorek, 25 lipca, rozpoczęły się zapisy na sierpniowe zajęcia w miejskich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora.

Górna

Najmłodsze CZAS, przy ul. Felińskiego 7 na Górnej, w sierpniu zaprasza m.in. na zajęcia z tenisa stołowego, ćwiczenia na zdrowy kręgosłup, pilates, stretching i jogę. Dla roztańczonych seniorów będą zajęcia cocktail dance i z tańcem przez świat. Będzie też można się wybrać na spacer nordic walking do parku Podolskiego oraz odpocząć przy grach planszowych i puzzlach. Można też zapisać się na gimnastykę umysłu. Panie chętnie uczestniczą w warsztatach kulinarnych. Centrum seniora zaangażowało się też w szycie małpek-maskotek dla chorych dzieci przebywających w szpitalach. Aby zapisać się na sierpniowe zajęcia, należy dzwonić pod nr tel. 697 404 697. Zapisy startują o godz. 9:00. 

Podobne zajęcia dla seniorów w sierpniu zaoferuje również CZAS przy ul. Rzgowskiej 170. Ponadto w jego ofercie można znaleźć koncert mis i gongów, spotkania klubu dyskusyjnego i czytelniczego, jak również spotkania z rękodziełem (seniorzy będą wykonywać lampion). Fizjoterapeuci nauczą, jak joga pomaga na zawroty głowy czy bezsenność, planowane są też zajęcia na siłowni zewnętrznej oraz spacery nordic walking wokół Stawów Jana. Zapisy od godz. 9:00 pod nr. tel. 42 306 74 74. 

Seniorzy, którzy chcą skorzystać z zajęć przy ul. Cieszkowskiego 6, mają do wyboru tenis stołowy, gimnastykę na zdrowy kręgosłup, stretching i zumbę.  Dla tych, którzy potrzebują gimnastyki umysłu, będą szachy i warcaby oraz gry planszowe i puzzle. Na warsztatach kulinarnych będzie można nauczyć się robić domowe koktajle i lody! Rękodzieło na ul. Cieszkowskiego też w cenie. W ofercie znajdziemy wyplatanie makram, decoupage, naukę szydełkowania i robienia na drutach, a dla odstresowania: koncert mis i gongów. A specjalnie dla kobiet odbędzie się gimnastyka dna miednicy. CZAS włącza się też w szycie małpek dla chorych dzieci (wszystkie miejskie centra seniora). Zapisy od 25 lipca, od godz. 9:00 pod nr. tel. 502 863 022 oraz 42 689 11 60. 

Bałuty

W CZAS-ie przy ul. Libelta 16 zapisy wyjątkowo odbędą się 26 lipca. Co w ofercie dla seniorów na sierpień ma centrum z Bałut? Dużo zajęć ruchowych: gimnastyka, zumba i spacery nordic walking po Lesie Łagiewnickim i parku Ocalałych. Ponadto: kursy obsługi smartfona, gimnastyka umysłu, warsztaty plastyczne i spotkania z psychologiem. CZAS zaprasza też na spotkania Klubu Brydżowego, Klubu Tenisa Stołowego oraz Klubu Puzzle. Oczywiście włącza się w szycie maskotek dla maluchów ze szpitali. Zapisy na zajęcia przyjmowane są pod nr. tel. 42 655 30 39.

Widzew

Centrum seniora na Widzewie (ul. Szpitalna 6) ma przerwę wakacyjną. Tam zapisy na zajęcia odbędą się na początku sierpnia.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email