Łódź: MOPS i Straż Miejska dowożą obiady do domów seniorów

Łódź: MOPS i Straż Miejska dowożą obiady do domów seniorów
Fot. UM Łódź

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Straż Miejska dowożą obiady do domów seniorów, którzy do tej pory uczęszczali do domów dziennego pobytu w Łodzi i tam korzystali z posiłków. Decyzją wojewody łódzkiego działanie DDP w związku z pandemią koronawirusa zostało zawieszone od 27 marca do 9 kwietnia.

Z miejskich domów dziennego pobytu codziennie korzysta ponad 850 osób. Większość z nich to seniorzy. Tam też jedzą posiłki, m.in. ciepłe obiady.

– Nie możemy przyjmować seniorów do domów dziennego pobytu, ale kuchnie w placówkach pracują. Dlatego, gdy tylko dowiedzieliśmy się o decyzji wojewody skontaktowaliśmy się z seniorami, z pytaniem, czy nie życzyliby sobie, by dowozić im obiady do domów. W poniedziałek mieliśmy potwierdzone ok. 400 osób, które oczekiwałyby takiej pomocy. To nie pierwsza taka sytuacja, więc tradycyjnie o pomoc w rozwożeniu posiłków poprosiliśmy Straż Miejską. I tak wspólnymi siłami pracowników MOPS i SM we wtorek przekazaliśmy ponad 400 obiadów – mówi Andrzej Kaczorowski, dyrektor MOPS w Łodzi.

I tak np. 30 marca seniorzy dostali 409 posiłków: 252 dowieźli strażnicy miejscy, 11 żołnierze WOT, 50 dostarczyli pracownicy MOPS. 96 osób odebrało obiady samodzielnie lub z pomocą rodziny.

– Nasi strażnicy pomagają w dostarczaniu obiadów dla seniorów. Udało nam się wygospodarować 12 aut – dodaje Leszek Wojtas z łódzkiej SM.

Administracja DDP na bieżąco weryfikuje u seniorów, ile posiłków należy przygotować i dowieźć.

Na zdjęciu Straż Miejska odbiera obiady z kuchni DDP przy ul. Narutowicza.

Jolanta Baranowska / UMŁ
Print Friendly, PDF & Email