Łódź: Mikrogranty dla Seniorów. Jakie projekty zwyciężyły?

Łódź: Mikrogranty dla Seniorów. Jakie projekty zwyciężyły?
Fot. LODZ.PL

Stoły do planszówek i ekologiczny zielony zakątek z hotelami dla pszczół – łódzcy seniorzy mają mnóstwo pomysłów jak wykorzystać 5 tys. zł. Tyle mogli otrzymać w ramach Mikrograntów dla Seniorów. Zwycięskie projekty będą realizowane m.in. w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Przyrodniczej.

Podopieczni DPS „Dom Kombatanta” chętnie zgłaszali projekty w ramach mikrograntów. W ramach jednego z nich na terenie tej placówki stanie stół do gier planszowych – szachów i warcabów. Józef Śmigielski, który współtworzył projekt, przyznaje, że umie grać w szachy, ale obecnie robi to bardzo rzadko: – Teraz będzie okazja, żeby do tego wrócić – mówi.

– To jest super sposób na spędzanie wolnego czasu, oprócz spacerów i bycia na łonie przyrody mogą też aktywizować swoje umysły. A przy tym spędzają czas z młodzieżą – opowiada Karolina Spurek, pracownik „Domu Kombatanta”

W 2022 r. w DPS przy ul. Przyrodniczej zostanie zrealizowany także drugi projekt sfinansowany dzięki mikrograntom – „Z ekologią na ty”. Powstaną dzięki temu trzy przystanie do wypoczynku dla podopiecznych DPS-u: przystań lawendowa, przystań bylinowa i przystań do obserwacji zwierząt. W tej ostatniej pojawią się karmniki dla ptaków, budki lęgowe dla wiewiórek oraz poidełka. 

– Ważne jest wsparcie aktywności seniorów, zarówno tej fizycznej, jak i umysłowej. Projekt będziemy realizowali wspólnie, nie tylko z seniorami. Zaprosimy do współudziału także wolontariuszy z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych – mówi pracująca w „Domu Kombatanta” Klaudia Bańczyk.

W sumie w ramach Mikrograntów dla Seniorów realizowane będą 23 projekty, a w ramach Miejskiego Programu Mikrograntów – aż 36. Pełna lista zwycięskich projektów jest dostępna na stronie operatora programów TUTAJ.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email