Łódź: Miejska Wigilia dla samotnych. Nadal możesz pomóc w przygotowaniach!

Łódź: Miejska Wigilia dla samotnych. Nadal możesz pomóc w przygotowaniach!
Fot. Laura James/Pexels

Co najmniej 400 litrów czerwonego barszczu, około 5 tys. uszek oraz 300 kg smażonego karpia zostanie przygotowane na tegoroczną Miejską Wigilię dla samotnych.

Oprócz tego pojawi się jeszcze m.in. około 120 różnych ciast (w tym np. sernik, makowiec, seromak oraz jabłecznik), 300 kg różnych owoców (np. pomarańczy, mandarynek i bananów) oraz około 100 kg śledzia w zalewie zostanie wykorzystane do sałatki śledziowej. Kulinarne przygotowania do Miejskiej Wigilii dla osób samotnych w Łodzi 2022 już się rozpoczęły i idą pełną parą.

Dwudziestu kucharzy w akcji

W przygotowaniu dań na tegoroczną Miejską Wigilię dla samotnych bierze udział 20 profesjonalnych kucharzy oraz pomoc kuchenna, którzy wspomagani są dodatkowo przez 20 wolontariuszy. Wszystkie dania powstają w siedzibie Centrum Służby Rodzinie przy ul. Broniewskiego 1A, gdzie mieści się profesjonalna kuchnia, w której każdego dnia przygotowywanych jest m.in. 300 obiadów na potrzeby Domu Samotnej Matki oraz Punktu Recepcyjnego ulokowanego obecnie w Centrum Służby Rodzinie.

Wolontariusze mile widziani

Cały czas mile widziani są chętni, którzy chcieliby przyłączyć się do przygotowań do tegorocznego wydarzenia. Wolontariusze są poszukiwani m.in. do pakowania i rozwożenia paczek ze świątecznymi potrawami, jak również w przygotowaniu Hali EXPO do sobotniej Wigilii (m.in. do nakrywania stołów) oraz – bezpośrednio w dniu Wigilii – do wsparcia (towarzyszenia) osobom przybywającym na uroczystość.

Zainteresowani są proszeni o kontakt z Centrum Służby Rodzinie oraz organizatorami akcji „Zupa na Pietrynie”.

Zgłosić się można m.in. poprzez wypełnienie specjalnego formularza zamieszczonego na facebookowych profilach – zarówno Centrum Służby Rodzinie, jak i „Zupy na Pietrynie”.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email