Łódź: Kolejne remonty w szpitalu Jonschera. Cztery oddziały będą jak nowe

Łódź: Kolejne remonty w szpitalu Jonschera. Cztery oddziały będą jak nowe
Fot. UM Łódź

Na oddziałach neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowym w miejskim szpitalu im. Jonschera rusza długo oczekiwania modernizacja.

Oddziały, które rocznie leczą ponad 1 500 pacjentów przejdą kompleksową przebudowę. Prace mają być podzielone na etapy, tak, aby – podobnie jak w przypadku poprzednich remontów – oddziały mogły przyjmować pacjentów. Pierwszy etap prac ma ruszyć w pierwszej połowie czerwca i potrwać do listopada. Jego koszt oszacowano na 2,5 mln zł.

Przebudowa czeka nie tylko gabinety zabiegowe, fizjoterapeutów czy rehabilitantów, ale także sale pacjentów (po modernizacji na 4 oddziałach będzie ich razem 77), łazienki oraz zaplecze socjalne dla personelu.

W oddziale neurologii oraz udarowym leczeni są pacjenci z udarami, padaczką, stwardnieniem rozsianym, chorobą Parkinsona czy guzami mózgu. W oddziale rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej – pacjenci po przebytym udarze mózgu, ze schorzeniami ośrodkowego układu nerwowego oraz innymi schorzeniami w zakresie neurologii i ortopedii. Dodatkowo jest tu dzienny ośrodek rehabilitacji. Rocznie z opieki na oddziale neurologii i udarowym korzysta ok 1000 pacjentów, zaś na rehabilitacji – ok 800.

Przebudowa szpitala im. Jonschera w Łodzi

Tutejszy szpital należący do Miejskiego Centrum Medycznego im. Jonschera w Łodzi jest intensywnie modernizowany od 2013 r. Do tej pory koszt remontów i zakupów sięgnął 63 mln zł.

Wśród najważniejszych inwestycji można wymienić m.in.:

  • budowę nowego bloku operacyjnego z pięcioma salami operacyjnymi;
  • modernizację Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, gdzie wymieniono praktycznie cały sprzęt i zwiększono ilość łóżek;
  • modernizację Oddziału Okulistyki;
  • budowę nowego Oddziału Ginekologicznego;
  • zakup nowoczesnego sprzętu dla Oddziału Chirurgii Ogólnej oraz Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej
  • zakup nowych mebli dla Oddziału Chorób Wewnętrznych i Kardiologii, a także Oddziału Ginekologii Operacyjnej i Zachowawczej;
  • modernizacja SOR-u (wraz z zakupem nowoczesnego tomografu i innego sprzętu);
  • przebudowa parkingów, kawiarenka czy kaplica dla pacjentów.

Modernizacja oddziałów neurologii, rehabilitacji, rehabilitacji neurologicznej oraz udarowego to ostatnie duże remonty, które zaplanowane były w miejskim szpitalu.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email