Łódź: Kardiomonitory dla miejskiego szpitala

Łódź: Kardiomonitory dla miejskiego szpitala
Fot. mat. prasowe / UM Łódź

Do szpitala przy ul. Milionowej 14 należącego do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera przekazano dwa kardiomonitory. To dar od Grupy Pietrucha.

Specjalistyczny sprzęt trafił do oddziału chirurgii ogólnej dla pacjentów z COVIS-19. Dzięki instalacji kardiomonitorów szpital będzie mógł monitorować ważne funkcje życiowe chorych takie jak: puls, liczba oddechów, saturacja krwi. Przy jakichkolwiek zaburzeniach widocznych w EKG, saturacji, arytmii lekarz zareaguje natychmiast i chory od razu otrzyma pomoc.

– To jest kolejny z cyklu, a bardzo istotny gest naszego przyjaciela, a zarazem lokalnego przedsiębiorcy pana Jerzego Pietruchy. Przekazanie kardiomonitorów jest pięknym gestem w tym trudnym czasie. Pomaga i miastu, i jego społeczności, i służbie zdrowia, chyba w najtrudniejszym historycznym momencie. Chciałbym, żeby takie postępowanie było regułą. Bardzo dziękuję i mam nadzieję, że to nie jest koniec naszej współpracy w tym zakresie – powiedział Adam Pustelnik, wiceprezydent Łodzi.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email