Łódź: Infokioski stanęły w oddziałach Urzędu Miasta – będą ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych

Łódź: Infokioski stanęły w oddziałach Urzędu Miasta –  będą ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych
Fot. mat. prasowe

Osoby z niepełnosprawnościami łatwiej zrealizują swoje sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi. W trzech miejskich jednostkach: w Centrach Kontaktu z Mieszkańcami przy ul. Zachodniej 47 i ul. Smugowej 26 oraz w Miejskim Centrum Medycznym „Widzew” przy al. Piłsudskiego 157, stanęły tzw. infokioski, które pomogą odnaleźć się w urzędowej rzeczywistości.

– Dzięki nim można łatwiej uzyskać informacje dotyczące topografii budynku, np. o możliwości skorzystania z windy, rozmieszczeniu pokoi. Jest to wiedza niezbędna osobom z niepełnosprawnościami, które będą mogły sprawnie przemieszczać się po budynku.

Ponadto w infokiosku dowiemy się, jaki zakres spraw załatwimy w tym miejscu. Urządzenia mają opcję komunikacji głosowej. Wgrany jest również tłumacz polskiego języka migowego.

Obrazy wyświetlane na ekranach są duże, przejrzyste i intuicyjne, by każdy mógł je odczytać – mówi Katarzyna Tręda-Pisera, łódzka rzeczniczka osób niepełnosprawnych.

Miasto otrzymało urządzenia nieodpłatnie, w ramach testów. Jeśli przejdą pozytywnie okres próbny, zostaną w placówkach na dłużej.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email