Łódź: Dzięki darowiźnie kupiono sprzęt do walki z COVID-19

Łódź: Dzięki darowiźnie kupiono sprzęt do walki z COVID-19
Fot. mat. pras. / UM Łódź

Darowizna przekazana przez prywatnego darczyńcę pozwoliła na zakup 26 pomp infuzyjnych, które zainstalowano w nowo utworzonym oddziale dla chorych na COVID-19 w łódzkim szpitalu im. Jonschera. Magistrat za otrzymane fundusze wyposaży jeszcze DPS-y w śluzy dezynfekcyjne.

Łódzki magistrat poinformował we wtorek, że darowizna w wysokości 125 tys. zł przekazana przez jednego z prywatnych darczyńców została przeznaczona na zakup sprzętu do walki z COVID-19. Za ten gest panu Wiesławowi Cholewie podziękowała w liście prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

– Dzięki pana darowiźnie miejski szpital zakupił 26 pomp infuzyjnych, dzięki czemu w sposób bezpieczny przez 24 godziny na dobę możemy opiekować się pacjentami w nowo utworzonym oddziale dla chorych na COVID-19. Z kolei łódzkie domy pomocy społecznej, gdzie mamy do czynienia z dużymi ogniskami zakażeń, dzięki pana finansowemu wsparciu mogliśmy wyposażyć w specjalne śluzy sanitarne. Jeszcze raz bardzo dziękuję za ten gest solidarności i pomocy – podkreśliła.

Pomy infuzyjne trafiły do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr. K. Jonschera. Dzięki nim przez całą dobę w bezpieczny sposób pacjentom podczas leczenia szpitalnego podawany jest dożylnie ściśle odmierzony lek.

Fot. mat. pras. / UM Łódź

Z kolei trzy nowe śluzy dezynfekcyjne wkrótce zostaną zainstalowane w dwóch domach pomocy społecznej – przy ul. Paradnej i Narutowicza i w Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczym dla przewlekle chorych somatycznie przy ul. Przybyszewskiego. (PAP)

Bartłomiej Pawlak
Print Friendly, PDF & Email