Łódź: Dofinansowania do mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami

Łódź: Dofinansowania do mieszkań dla osób z niepełnosprawnościami
Fot. LODZ.PL

Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności bez własnego lokum oraz osoby poruszające się na wózkach i mieszkające w miejscu z barierami architektonicznymi mogą ubiegać się o mieszkanie w ramach dwóch nowych programów Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do których realizacji przystąpił MOPS Łódź.

Osoby z niepełnosprawnościami nieposiadające własnego lokum i poszukujące mieszkania na wynajem (poza obecnym miejscem zamieszkania), a także osoby poruszające się na wózkach i posiadające własne lokum, ale z barierami architektonicznymi, mogą składać wnioski o dofinansowanie do wynajmu lub zakupu dostosowanych mieszkań.

Tego rodzaju wsparcie jest możliwe dzięki dwóm nowym programom Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, do których realizacji przystąpił Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi: „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Mieszkanie dla absolwenta oraz „Samodzielność – Aktywność – Mobilność!” Dostępne mieszkanie.

Celem obu programów jest wzrost niezależności osób z niepełnosprawnością oraz ułatwienie im samodzielnego życia, aktywności zawodowej i społecznej.

Na zdjęciu: mieszkania chronione przy ul. Włókienniczej , fot. LODZ.PL

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email