Łódź: Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora otwarte! Zajęcia ruszą już w styczniu

Łódź: Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora otwarte! Zajęcia ruszą już w styczniu
Fot. mat. prasowe

Według planu, przed świętami Bożego Narodzenia zakończono prace nad 5. miejskim Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Powstało przy ul. Felińskiego 7 na osiedlu Górna.

Nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora powstało w budynku należącym do Miejskiego Centrum Medycznego „Górna”. Tuż obok mieści się miejska poradnia zdrowia. CZAS przy ul. Felińskiego jest trzecim tego typu ośrodkiem w dzielnicy Górna (piątym w Łodzi). Dotychczasowe działają przy ul. Rzgowskiej 170 oraz Cieszkowskiego 6.

Wartościowe zajęcia dla seniorów
Fot. mat. prasowe

Do centrum seniora można przyjść w każdy dzień powszedni: na ćwiczenia, na naukę obsługi komputera i smartfona, na rękodzieło. Zajęcia zaś trwają od samego rana do późnego popołudnia. CZAS przy ul. Felińskiego 7, który powstał przy Miejskim Centrum Medycznym Górna na pierwsze zajęcia zaprosi w styczniu 2023 r. Teraz z placówce trwają dni otwarte – zainteresowani seniorzy oglądają, pytają i… deklarują swoją obecność od najbliższego miesiąca.

Koszt powstania centrum to ok. 400 tys. zł – z tym prawie 200 tys. z Budżetu Obywatelskiego w Łodzi. Pozostała część kwoty pochodzi z budżetu Miejskiego Centrum Medycznego Górna.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email