Łódź: Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi zapraszają po przerwie. Ruszają zapisy

Łódź: Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora w Łodzi zapraszają po przerwie. Ruszają zapisy
Fot. Yan Krukov/pexels

25 stycznia rozpoczynają się zapisy na zajęcia w łódzkich Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora. Do wyboru jest mnóstwo różnorodnych propozycji, które pomogą przepędzić nudę i zrobić coś dla siebie.

Nowe Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora

Nowe miejskie Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora przy ul. Felińskiego 7 na pierwsze zajęcia zaprasza już 1 lutego! Będzie to jedna z ulubionych aktywności starszej łódzkiej młodzieży, czyli gimnastyka na zdrowy kręgosłup.

Przypomnijmy – „Felińskiego” otworzyło się w grudniu. To najmłodsze centrum seniora w Łodzi, ale za to już trzecie na Górnej. Miejskie Centrum Medyczne „Górna” uruchomiło je w samym środku Dąbrowy, gdzie żyje ogromna społeczność seniorów. Placówka nie jest duża, ale pomieściła wszystko, czego potrzeba w takim miejscu: salę gimnastyczną, salę komputerową i kuchnię, gdzie spotkania wychodzą najlepiej.

Centrum będzie otwarte w każdy dzień powszedni, od rana do późnego popołudnia.

Już w środę, 25 stycznia, rozpoczyna zapisy na pierwszy miesiąc swej działalności – na luty.

Co oferuje? Oczywiście gimnastykę na zdrowy kręgosłup, dostosowaną do możliwości każdego, ćwiczenia z użyciem krzesełek, tenis stołowy, pilates i stretching, jogę, a nawet… balet! Rozruszać się też można na warsztatach tanecznych lub spacerując „z kijami” na Stawach Jana czy po parku Podolskim. Żeby mięśnie mogły trochę odpocząć po tym ruchu, a rozruszać mógł się umysł, CZAS proponuje grę w planszówki, warsztaty decoupage, brydża i rękodzieło. A dla chcących zrobić coś dla słabszych – szycie maskotek, które trafią do maluchów w szpitalach. Koordynatorzy centrum będą czekać na chętnych do udziału w tych zajęciach od 25 stycznia, od godz. 9:00 pod nr. tel.: 697 404 697. 

Inne CZAS-y na Górnej

Dwudziesty piąty dzień każdego miesiąca jest wyczekiwany przez seniora, który korzysta z zajęć w dotychczasowych centrach: przy ul. Cieszkowskiego 6, ul. Rzgowskiej 170, ul. Libelta 16 i ul. Szpitalnej 6. To tradycyjny dzień zapisów na zajęcia na cały kolejny miesiąc. Na 25 stycznia uczestnicy zajęć wyczekiwali wyjątkowo. Ostatnie regularne spotkania odbyły się bowiem w przedświątecznym tygodniu grudnia. Potem seniorzy mieli przerwę bożonarodzeniową, noworoczną oraz feryjną (część z nich opiekuje się wnuczkami w okresie przerwy szkolnej i nie mogłaby przychodzić na ćwiczenia i warsztaty). 

CZAS przy ul. Rzgowskiej 170 przygotował wyjątkowo… romantyczną lutową ofertę. Na warsztatach z rękodzieła seniorzy będą wykonywać serduszka na walentynki. Na warsztatach decoupage – również. W drugiej połowie lutego, gdy w głowach już będzie wiosna (a na pewno marzenie o niej), będą przygotowywać ozdoby kwiatowe. Na warsztatach kulinarnych poznają nowe smaki, a na fotograficznych – tajniki robienia świetnych zdjęć. Co to jest metoda „iris folding” i jak za jej pomocą wykonać kartkę? – tego seniorzy nauczą się na warsztatach plastycznych. Na tenis stołowy będą mogli przyjść zarówno ci, którzy na grze w ping-ponga zrobili habilitację, jak i początkujący. Stretching wystąpi w wersji na całe ciało i na kręgosłup. Dla sprawnego umysłu seniorzy zagrają w „państwa-miasta”, a przeczytane książki… omówią w klubie czytelniczym. Spacer nordic walking będzie nawet w wydaniu „ostatkowym” (będzie co spalać w czasie marszu!), a zajęcia na siłowni zewnętrznej poprowadzi fizjoterapeuta. 

Nie ma więc na co czekać i od godz. 9:00 w środę, 25 stycznia, trzeba dzwonić pod nr tel.: (42) 306 74 74. 

Zdrowe pasty do kanapek? A może coś na ząb z cieciorki? Jak warsztaty kulinarne to tylko w centrum seniora przy ul. Cieszkowskiego 6! Seniorki wiedzą, że uroda to rzecz ważna w każdym wieku, więc w lutym zamierzają się stroić we własnoręcznie wykonane precjoza: kolczyki oraz wisiorki w stylu decoupage. Odstresowywać się będą przy dźwiękach mis i gongów. Centrum planuje też taniec w kręgu oraz zumbę. Specjalnie dla pań będą ćwiczenia dna miednicy, a dla panów – tenis stołowy. Mieszkańców 60+ z tej części Górnej zachęcamy do dzwonienia 25 stycznia pod nr tel.: 502 863 022. 

Widzew i Bałuty dla seniorów

Harmonogram zajęć na luty przygotowali też nasi CZAS-owi weterani: centrum na Widzewie z ul. Szpitalnej 6 oraz na Bałutach z ul. Libelta 16. Panie, które korzystają z zajęć na Widzewie, mogą przyjść na warsztaty kosmetyczne – w końcu piękno nie zna wieku. A ci, dla których nie mniej ważne jest wewnętrzne piękno, mogą skorzystać z warsztatów z komunikacji. Ponadto planowane są typowe zajęcia CZAS-owiczów, czyli cyfrowa aktywizacja seniorów, w tym szkolenie z obsługi smartfona. 

Na Bałutach zaś ponownie zagoszczą „Bicek z Sebą”, czyli wzmacniające ćwiczenia z koordynatorem, oraz spotkania z tai-chi. Centrum Seniora z ul. Libelta 16 ma w ofercie również spacery nordic walking do Lasu Łagiewnickiego (spod poradni przy ul. Nastrojowej 10) oraz po samym lesie. A do tego joga przeplatana stretchingiem oraz tańcem w kręgu. 

Na zajęcia przy ul. Szpitalnej można się zapisać pod nr. tel.: 502 322 547, a przy ul. Libelta – pod nr. tel.: 42 655 30 39 

Seniorzy, nie zapomnijcie zapisać w notesie daty 25 stycznia!

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email