Łódź: Bezpłatne glukometry dla seniorów z Łodzi – sprawdź, jak je otrzymać!

Łódź: Bezpłatne glukometry dla seniorów z Łodzi – sprawdź, jak je otrzymać!
Ivan Samkov/pexels.com

Łódzkie przychodnie przygotowały dla seniorów 5,5 tys. glukometrów, czyli urządzeń pozwalających kontrolować poziom cukru we krwi. Można je dostać za darmowystarczy zgłosić się do Miejskich Centrów Medycznych Polesie, Jonscher lub Śródmieście.

Cukrzyca to choroba związana z nieprawidłowym działaniem insuliny w organizmie. Jej objawy bywają niepozorne – to np. częstsze oddawanie moczu, uczucie osłabienia i zmęczenia, tracenie wagi – ale nieleczona może doprowadzić do zagrożenia życia. W Polsce na cukrzycę choruje 3 mln ludzi, a szacuje się że prawie 2 mln jest niezdiagnozowanych. 

Miejskie Centra Medyczne Polesie, Śródmieście i Jonscher realizują program zdrowotny „Razem Przeciwko Cukrzycy”. Ma on na celu diagnozowanie cukrzycy i profilaktykę tej choroby wśród osób 60+. W ramach programu seniorzy mogą odebrać bezpłatnie glukometry, czyli urządzenia do badania poziomu cukru we krwi. Przygotowano w sumie 5500 aparatów (MCM Polesie – 2500, MCM Jonsher”– 2000, MCM Śródmieście – 1000). Aby otrzymać urządzenie, należy zgłosić się do placówki. Glukometry będą wydawane nieodpłatnie osobom w wieku 60+ w przychodniach poszczególnych Centrów Medycznych.

Akcja prowadzona jest razem z Fundacją TV Puls „Pod Dębem”, która przekazała Miejskim Centrom Medycznym glukometry.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email