Łódź: Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat i spotkania edukacyjne

Łódź: Bezpłatna mammografia dla kobiet w wieku 50-69 lat i spotkania edukacyjne
Fot. SHVETS production / Pexels

Bezpłatne badania mammograficzne i spotkania edukacyjno-informacyjne – Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi” podejmuje działania zwiększające świadomość dotyczącą raka piersi.

Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym wśród polskich kobiet. Najwięcej zgonów nim spowodowanych odnotowano w szóstej i siódmej dekadzie życia.

Profilaktyka raka piersi

Nowotwór piersi należy do jednej z niewielu chorób onkologicznych, którą można wykryć we wczesnym stadium za pomocą regularnych badań profilaktycznych – mammografii.

Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi” realizuje program „Profilaktyka dla Zdrowia – Działania Uzupełniające Populacyjne Programy Profilaktyczne w Kierunku Wczesnego Wykrywania Nowotworu Piersi” i oferuje możliwość przeprowadzenia spotkań informacyjno-edukacyjnych dla kobiet w wieku 50-69 lat o tematyce profilaktyki nowotworów piersi. Spotkania prowadzone przez personel medyczny Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” mogą odbyć się na terenie firm prywatnych lub na terenie Instytutu. Czas trwania szacuje się maksymalnie na 1 godzinę. Każda osoba, która będzie uczestniczyć w spotkaniu oraz wypełni formularz zgłoszeniowy, otrzyma gadżety promujące akcję.

Bezpłatna mammografia w Łodzi

W ramach programu ICZMP zaprasza także na badania mammograficzne przy wykorzystaniu wysokiej jakości sprzętu specjalistycznego, które wykonywane będą przez wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny.

Badanie mammograficzne jest bezpłatne i nie wymaga skierowania lekarskiego dla kobiet w wieku 50-69 lat. Do badania zostaną zakwalifikowane osoby, które będą wykonywać mammografię po raz pierwszy, nie wykonywały badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy bądź 12 miesięcy, jeśli u matki, córki, siostry występował rak piersi, a także kobiety z mutacjami genów BRCA1, BRCA2. Z badania wykluczone są osoby, u których wcześniej zdiagnozowano nowotwory piersi.

– Chcesz nawiązać współpracę i umożliwić pracownikom wzięcie udziału w spotkaniach informacyjno-edukacyjnych? Zadzwoń: +48 42 271 18 23, +48 42 271 16 04 – namawia Miasto.

UM Łódź
Print Friendly, PDF & Email