Liga Mistrzów w Polsce

Liga Mistrzów w Polsce
Fot. Adminstrator

Kuloodporni Bielsko-Biała wybrani zostali gospodarzem turnieju Ampfutbolowej Ligi Mistrzów 2020. Turniej odbędzie się w dniach 22-24 maja na stadionie Podbeskidzia.

– Po fantastycznym turnieju w Gruzji, tym razem najlepsze klubowe drużyny w Europie spotkają się w Polsce, by walczyć o zwycięstwo w EAFF Champions League 2020 – napisano wczoraj na oficjalnym Facebookowym profilu EAFF (Europejska Federacja Ampfutbolu).

W lidze mistrzów wystąpi ośmioro mistrzów z europejskich lig. Turniej rozegrany zostanie w dniach 22-24 maja.

– Na pewno jest to duża rzecz, duże wyróżnienie. W przyszłym roku będziemy też przecież mieli w Krakowie bardzo dużą imprezę, jaką bez wątpienia są Mistrzostwa Europy w Ampfutbolu – zaznacza Mateusz Widłak, prezes AMP Futbol Polska. – Cieszymy się, że Kuloodporni Bielsko-Biała otrzymali prawo do organizacji turnieju Ligi Mistrzów. Mamy nadzieję, że pomoże to nam w promowaniu ampfutbolu w Polsce. Gratulacje tu należą się Kuloodpornym, bo to oni składali wniosek, oni jako klub zgłosili swoją kandydaturę. O prawo do organizacji tej imprezy rywalizowali z profesjonalnym klubem z Turcji, który jest bardzo dobrze rozwinięty, ma swój stadion i budynek klubowy – dodaje.

Fot. Bartłomiej Budny / AMP Futbol Polska
Print Friendly, PDF & Email