„Lekcje z ZUS” po raz dziewiąty – projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich.

„Lekcje z ZUS” po raz dziewiąty – projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół średnich.
Fot. pixabay.com

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do wzięcia udziału w projekcie edukacyjnym „Lekcjach z ZUS”. Jest to doskonała okazja do zdobycia wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, a także do zdobycia atrakcyjnych nagród. Zakończeniem  projektu jest  Olimpiada z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

– Od 2014 r. w „Lekcjach z ZUS” wzięło udział łącznie ponad 516 tys. uczniów, natomiast w Olimpiadzie uczestniczyło ponad 212 tys. uczniów z całej Polski. W roku szkolnym 2021/2022 na Warmii i Mazurach w lekcjach udział wzięło 1530 uczniów, natomiast do Olimpiady przystąpiło 347 uczniów – informuje Anna Ilukiewicz, rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

 „Lekcje z ZUS”, czyli cykl czterech zajęć skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych. W ich trakcie młodzież będzie poznawać m.in. historię ubezpieczeń społecznych w Polsce, rolę i zadania ZUS, dowiedzą się jakie świadczenia dzięki ubezpieczeniom można uzyskać, jak założyć własną firmę czy też jak zgłosić się do ubezpieczeń. Uczniowie, którzy wezmą udział w projekcie, mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie. Zwycięzcy otrzymają m. in. indeksy, dodatkowe punkty w rekrutacji na wielu renomowanych uczelniach oraz nagrody rzeczowe.

– Wiedza zdobyta podczas „Lekcji z ZUS” pomoże młodym ludziom podjąć decyzje dotyczące przyszłej kariery zawodowej. Podczas całego projektu, ZUS zapewnia niezbędne materiały szkoleniowe (dostępne w formie papierowej bądź elektronicznej na stronie zus.pl/lekcjezzus) oraz pomoc merytoryczną w postaci szkoleń dla nauczycieli, którzy poprowadzą lekcje-dodaje Anna Ilukiewicz

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować zajęcia o ubezpieczeniach: scenariusze, prezentacje multimedialne, filmy, gry i zeszyty ćwiczeń. Są do pobrania na stronie internetowej Materiały – ZUS . Nauczyciele mogą też skorzystać z nagrań wideo gotowych lekcji a także wsparcia pracowników Zakładu.

Organizatorzy zapraszają do udziału w olimpiadzie. W sprawie organizacji zajęć ,,Lekcje z ZUS” można skorzystać z pomocy koordynatorów ds. edukacji i komunikacji społecznej. Dane kontaktowe dostępne są na stronie internetowej www.zus.pl/edukacja, w zakładce kontakt do koordynatorów.

Zgłoszenia szkół do udziału w Olimpiadzie przyjmowane są do 28 października 2022 r.

Print Friendly, PDF & Email