Leczenie uzdrowiskowe odpowiedzią na choroby cywilizacyjne

Leczenie uzdrowiskowe odpowiedzią na choroby cywilizacyjne
Fot. pixabay.com

Samorządowcy z całego regionu oraz specjaliści zajmujący się leczeniem uzdrowiskowym i jego organizacją wczoraj (22 maja) uczestniczyli w konferencji poświęconej profilaktyce, leczeniu i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych u dzieci i młodych ludzi. Gospodarzem spotkania, odbywającego się pod hasłem „Samorząd dzieciom”, był marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki.

– Chcemy wykorzystać istniejące mechanizmy finansowania i nasze zasoby uzdrowiskowe, by wspólnie z naszymi partnerami stworzyć oparty o lecznictwo uzdrowiskowe, adresowany do dzieci i młodzieży, program profilaktyki, leczenia i rehabilitacji chorób cywilizacyjnych, w tym przede wszystkim otyłości, cukrzycy, wad postawy i schorzeń układu oddechowego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Podczas konferencji, w której brali też udział przedstawiciele Uzdrowiska Ciechocinek, przedstawiona została diagnoza dotycząca występowania chorób cywilizacyjnych w naszym regionie. Będzie też mowa o ścieżce finansowania sanatoryjnych pobytów grupowych dzieci (na przykładzie gminy Inowrocław i gminy Tarnów Opolski) i leczeniu uzdrowiskowym jako odpowiedzi na problem występujących u dzieci przewlekłych chorób cywilizacyjnych.

Warto podkreślić, że podczas leczenia uzdrowiskowego dzieci mają zagwarantowane nauczanie. Programy szkolne są realizowane, a zajęcia dostosowywane do indywidualnych potrzeb i problemów zdrowotnych uczniów.

Print Friendly, PDF & Email