„Lato w formie” i „Dni Elbląga”, czyli letnie propozycje Elbląga

„Lato w formie” i „Dni Elbląga”, czyli letnie propozycje Elbląga
Fot. Mateusz Misztal

Koncerty, spektakle plenerowe i imprezy sportowo-rekreacyjne. Na elblążan w najbliższym czasie czeka wiele atrakcji.

– W ramach lata w formie chcemy przedstawić elblążanom ofertę spędzenia czasu w naszym mieście. Wszyscy oczekujemy takich lepszych kontaktów z ludźmi kultury, rozrywki. Okres pandemiczny jak wiemy bardzo odizolował te kontakty i bardzo się cieszę, że ta pandemia, mam nadzieję, odejdzie do historii. Natomiast też jeszcze będziemy w niektórych obostrzeniach, nie można robić imprez masowych, także ta pełna prezentacja, taka jaką byśmy chcieli nie jest możliwa – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski.

– Tak jak państwo pamiętają w ubiegłym roku musieliśmy wszystko dowołać – przypomniał prezydent.

Dni Elbląga (26 i 27 czerwca) i Lato w Formie (realizowane przez okres wakacji), to nie jedyne wydarzenia, które planowane są w najbliższym czasie w Elblągu. W najbliższy weekend staruje bowiem Elbląskie święto muzyki. Jest to projekt realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

– O godz. 16:00 (w sobotę – red.) odbędzie się koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który zorganizowany zostanie w zmodernizowanej Muszli Koncertowej. Serdecznie zapraszam elblążan na ten koncert, pogoda ma być ładna – zaznacza prezydent Wróblewski.

Jak dodał podczas całych wakacji będzie wiele wydarzeń o charakterze kulturalnym i sportowym. – Będą koncerty, spektakle plenerowe, imprezy sportowo-rekreacyjne, kino pod chmurką, spotkania autorskie, warsztaty, kursy zabytkowym tramwajem czy soboty z przewodnikiem – wylicza Witold Wróblewski i dodaje, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Już w sobotę o godz. 10:00 wystartuje Mini Bieg Piekarczyka, następnego dnia pobiegną już starsi fani biegania. Bieg Piekarczyka wystartuje po raz dwunasty.

– Postanowiliśmy, aby dni Elbląga odbywały się w formie rozproszonej, bo nie możemy organizować imprez masowych na otwartym terenie ze względu na ograniczenia związane z covidem. I postanowiliśmy, że oprócz tradycyjnych koncertów, które chcielibyśmy jednak zrobić dla elblążan, tylko w mniejszym zakresie i wielkości, chcieliśmy wzbogacić Dni Elbląga o imprezę sportową – wyjaśnia Adam Jocz, dyrektor departamentu promocji, kultury i turystyki. – Zaczniemy imprezą „Hold Fast”. (…) Takiej imprezy w Elblągu, a myślę że i w Polsce północnej jeszcze nie było. Następnie zaprosimy wszystkich elblążan na koncert Sosnowskiego o godz. 18:00. Jest to młody twórca, aranżer bluesowy, grał z wieloma znanymi artystami jak zespół Organek, Małgorzata Ostrowska, więc tutaj miłośnicy bluesa, tych rytmów, będą mogli nacieszyć się muzyką – dodaje.

Koszt Dni Elbląga to około 100 tysięcy złotych, natomiast organizacja „Lata w Formie” to około 200 tysięcy złotych.

Plan wydarzeń kulturalnych i sportowych na czerwiec –> KLIKNIJ TU.

Print Friendly, PDF & Email