Kultura i niepełnosprawność

Kultura i niepełnosprawność
Fot. Pixabay

8 września br w ramach 18. Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja” odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Kultura i niepełnosprawność. Recepcja – Uczestnictwo – Terapia”.

Podczas konferencji wrocławska Fundacja Katarynka, której głównym celem jest wspieranie osób z niepełnosprawnością w kinie, w teatrze i w muzeum przeprowadzi warsztaty, a teoretycy poszerzą wiedzę na temat dostępności kultury.

Tematy wystąpień i warsztatów dotyczyć będą m.in.: edukacyjnej i terapeutycznej roli autobiografii, dostępność do wydarzeń kulturalnych oraz obsługi widza z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Prelegenci: Wojciech Otto (profesor w Instytucie Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu), dr Ewelina Konieczna (Instytut Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Opolskiego), dr Anna Bieganowska-Skóra (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), Mariusz Trzeciakiewicz (założyciel i prezes Fundacji Katarynka), Magdalena Brumirska-Zielińska (koordynatorka projektów w Fundacji Katarynka), Wioletta Boczar-Dominiak (surdopedagog, specjalistka ds. kontaktu z osobami z niepełnosprawnością słuchu w Fundacji Katarynka) oraz Magdalena Orłoś (zajmuje się szkoleniami w obszarze dostępności kultury w Fundacji Katarynka)

Więcej informacji na integracjatyija.pl

oprac. red
Print Friendly, PDF & Email