Kultura: Arteplastyka bez tajemnic

Kultura: Arteplastyka bez tajemnic
Fot. Adminstrator

Specjaliści, którzy na co dzień pracują z osobami z niepełnosprawnością, mogą podnieść swoje kompetencje, by dostarczyć swoim podopiecznym narzędzia do twórczego rozwoju. Wystarczy, że wezmą udział w bezpłatnych warsztatach.

Projekt „Arteplastyka – twórczy rozwój osób niepełnosprawnych”, realizowany przez Stowarzyszenie „Projekt Pełni Szczęścia”, kierowany jest do terapeutów, wolontariuszy i opiekunów, którzy pracują z osobami z niepełnosprawnością.  Warsztaty, które odbędą się jesienią, mają za zadanie wyposażyć specjalistów w umiejętności usprawniające ich codzienną pracę.

– Dostarczymy narzędzi do bezpośredniej pracy z podopiecznymi. Udział w takich pracach pozwala osobom niepełnosprawnym na większą kreatywność, otwartość, podniesienie własnej wartości i budowanie poczucia sprawczości – przekonują organizatorzy.

Z warsztatów, które odbędą się w się w Szkole Podstawowej nr 44 w Gdańsku, mogą skorzystać dwie grupy, liczące 10 uczestników (pierwsza w terminie 28, 29.09., 5.10, druga – 17, 23, 24.11). Ci, którzy zakwalifikują się do projektu, poznają metody i techniki z obszaru arteterapii wizualnej. Podczas zajęć nie tylko zdobędą odpowiednią wiedzę, ale też sami doświadczą działania tej formy terapii.

– To warsztaty szeroko pojętego rękodzieła: prac manualnych, gdzie można ćwiczyć dłonie i umysł. Z mojego doświadczenia wiem, że prezentowane techniki nie zawsze są znane. Zależy nam na przedstawieniu prostych rozwiązań, z których bez problemu mogą skorzystać osoby niepełnosprawne – wyjaśnia Małgorzata Kuszaj, prezes Stowarzyszenia „Projekt Pełni Szczęścia”.

Uczestnictwo jest bezpłatne pod warunkiem obecności na wszystkich zajęciach. Żeby wziąć udział w projekcie, należy skontaktować się z organizatorami drogą mailową (arteterapia1998@wp.pl), a następnie nadesłać formularz zgłoszeniowy do 13 sierpnia 2018 roku. Rekrutacja zostanie rozstrzygnięta 27 sierpnia 2018r.

  MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18408 

Print Friendly, PDF & Email