Kujawsko-pomorskie: Pomoc osobom niepełnosprawnym

Kujawsko-pomorskie: Pomoc osobom niepełnosprawnym
Fot. Pixabay

Siedem organizacji pozarządowych, które w czasie pandemii pomagają osobom niepełnosprawnym może liczyć na dofinansowanie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w wysokości 100 tysięcy złotych. Wśród zajęć dostosowanych do nowych warunków znajdują się głównie warsztaty terapeutyczne prowadzone w domu.

– Ograniczenia spowodowane pandemią szczególnie dotykają niepełnosprawnych. Cieszę się, że organizacje pozarządowe wychodzą naprzeciw tym ograniczeniom i proponują rozwiązania umożliwiające zwiększenie dostępności warsztatów terapeutycznych i zajęć rehabilitacyjnych dla osób, które tego potrzebują – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Środki finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych pochodzące z budżetu województwa  zostały przyznane organizacjom pozarządowym w Bydgoszczy i Włocławku oraz powiatach brodnickim, inowrocławskim, świeckim, mogileńskim i radziejowskim. Wśród nich znalazły się m.in. Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Volo Vivere” w Brodnicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Przytulanka” w Radziejowie i Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Dorosłym z Niepełnosprawnością Intelektualną – OLIGO we Włocławku.

Celem projektów jest zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do lecznictwa specjalistycznego, terapii i rehabilitacji. Dzięki dofinansowaniu odbędą się m.in. terapie dla niepełnosprawnych prowadzone w domu, rehabilitacje tlenowe, masaże czy zajęcia terapeutyczne dla dzieci, które pomagają w zwalczaniu lęków i kształtowaniu umiejętności prospołecznych.

Lista dofinansowanych projektów TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email