Kujawsko-pomorskie: Świąteczne podarunki dla seniorów

Kujawsko-pomorskie: Świąteczne podarunki dla seniorów
Fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

Tradycyjną wielkanocną babkę, żurek, słodycze, wędliny, kawę, herbatę i inne artykuły spożywcze oraz higieniczne, takie jak maseczki, zawierają paczki, które w najbliższych dniach trafią do kombatantów w województwie kujawsko-pomorskim. Przed Wielkanocą do osób najstarszych, samotnych i niepełnosprawnych dotrze blisko cztery tysiące świątecznych podarunków.

Wczoraj (25 marca) w Przysieku (powiat toruński) żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej odebrali paczki przeznaczone dla kombatantów mieszkających w naszym województwie. Wśród obdarowanych są mieszkańcy Torunia, Bydgoszczy, Grudziądza, Świecia, Brodnicy, Włocławka, Lubienia Kujawskiego (w powiecie włocławskim), Nowego Ciechocinka (powiat aleksandrowski), Ślesina (w powiecie nakielskim) i Nakła nad Notecią. Za pośrednictwem żołnierzy świąteczne podarunki trafią w najbliższych dniach także do podopiecznych Towarzystwa Rodziców Dzieci Specjalnej Troski w Brodnicy.

– Obchodzimy tegoroczne święta Wielkiejnocy w czasie, kiedy nasze serca przepełniają troska o zdrowie i życie najbliższych, bojaźń o przyszłość. Myślą i modlitwą jesteśmy z bliskimi, rodziną oraz tymi, którzy z poświęceniem troszczą się o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Życzmy sobie nawzajem, abyśmy, tworząc wspólnotę solidarności, dostrzegli w Zmartwychwstaniu prawdę i sens miłości, cierpienia i ofiary. Niech ta wiara będzie dla nas źródłem nadziei i radości. Alleluja!  – przekazuje w życzeniach marszałek Piotr Całbecki

Stan pandemii to trudny okres zwłaszcza dla najstarszych mieszkańców województwa, którzy są najbardziej narażeni na jego konsekwencje. Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego wspiera działania mającą na celu pomoc stowarzyszeniom i osobom wymagającym w tym czasie uwagi. Dla starszych, samotnych i chorych mieszkańców regionu Urząd Marszałkowski przygotował niemal cztery tysiące paczek z produktami spożywczymi i artykułami higienicznymi. 

Większość podarunków trafiło już do odbiorców, pozostałe są dostarczane dzięki pomocy żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Przedsięwzięcie organizowane jest przy współpracy ze spółdzielniami mieszkaniowymi, Warsztatami Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszeniami i organizacjami kombatanckimi.

Print Friendly, PDF & Email