Kujawsko-pomorskie: Kombinezony antycovidowe dla medyków

Kujawsko-pomorskie: Kombinezony antycovidowe dla medyków
Fot. Szymon Zdziebło / tarantoga.pl dla UMWKP

W magazynie antycovidowym na działające w systemie publicznej służby zdrowia przychodnie i szpitale czekają zakupione przez samorząd województwa kombinezony, maski (w tym certyfikowane maski przeciwdrobnoustrojowe), fartuchy i rękawice ochronne – informuje Urząd Marszałkowski. Dostępne są od ręki, bezpłatnie.

Zakupy środków ochrony osobistej dla medyków to jeden z elementów segmentu medycznego marszałkowskiego pakietu antykryzysowego, czyli samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii COVID-19 oraz łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce.

– Takie rzeczy przydadzą się w szpitalach i przychodniach także w sytuacji powszechnych szczepień antycovidowych pracowników medycznych. W razie konieczności zapewniamy transport materiałów do miejsca przeznaczenia – informuje marszałek Piotr Całbecki.

Z oferty pomocowej Urzędu Wojewódzkiego skorzystały już 34 placówki w całym regionie, którym wydano łącznie 114 tysięcy masek, ponad 5 tysięcy kombinezonów i blisko 270 tysięcy rękawiczek.

Marszałkowski magazyn antycovidowy w liczbach:

  • z materiałów skorzystały już 34 placówki
  • wydano 114 tys. masek
  • wydano 5 tys. kombinezonów
  • wydano 270 tys. rękawic

Zgłoszenia za pomocą formularza placówki mogą wysłać na adres soi@kujawsko-pomorskie.pl. Zamówienia można odbierać z magazynu Centrum Konferencyjnego Daglezja w Przysieku (koło Torunia).

Budżet uruchomionego na początku ubiegłego roku marszałkowskiego pakietu antykryzysowego to 910 milionów zł. Źródłem finansowania są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

– Wart 130 milionów złotych segment medyczny pakietu to realne wsparcie dla instytucji służby zdrowia, które od wielu miesięcy muszą radzić sobie ze skalą wyzwań, z jaką nigdy wcześniej nie miały do czynienia. Obejmuje zakrojone na szeroką skalę zakupy aparatury leczniczej i diagnostycznej, środków ochrony osobistej, urządzeń i środków dezynfekcyjnych oraz potrzebnych służbie zdrowia w obecnej sytuacji rozwiązań teleinformatycznych, a także niezbędne działania inwestycyjne. Dotyczy m.in. wszystkich szpitali w województwie – wskazuje Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki.

Print Friendly, PDF & Email