Kto wygra Puchar dla Super Pary na Elbląskiej Lidze Tańca?

Kto wygra Puchar dla Super Pary na Elbląskiej Lidze Tańca?
Fot. nadesłane/CT Promyk/Archiwum redakcji

Chętnych na wywalczenie miejsca na najwyższym stopniu podium jest sporo, ale kto wygra Puchar dla Super Pary Elbląskiej Ligi Tańca okaże się 14 grudnia.

W czwartek 14 grudnia na sali widowiskowo-sportowej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” o godz. 18:00 odbędzie się turniej podsumowujący Elbląską Ligę Tańca. Jest to przedsięwzięcie realizowane w ramach zadania „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom” dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Elbląska Liga Tańca to projekt w ramach, którego przez 4 miesiące uczniowie z trzech elbląskich szkół podstawowych – SP 1, SP 15 i SP 21 uczyli się tańca towarzyskiego. Zajęcia odbywały się na szkolnych salach gimnastycznych i prowadzone były przez wykwalifikowanych instruktorów. Grudniowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności.

Wszyscy uczestnicy zatańczą dwa tańce standardowe: walca angielskiego, walca wiedeńskiego i dwa latynoamerykańskie – sambę, cha-chę.

– Turniej ma charakter punktowy. Dzieci prezentować się będą przed 5-osobową komisją sędziowską, która oceniać będzie ich występ – mówi trener tańca Mateusz Czyżyk. – Punkty za każdy taniec zostaną podsumowane i wyłonimy najlepszych tancerzy Elbląskiej Ligi Tańca.

Wszyscy otrzymają medale i upominki. Dodatkową atrakcją będą pokazy w wykonaniu par z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie „Jantar”, które realizuje pomysł przy pomocy CSE „Światowid”.

Mat. prasowe
Działanie Elbląska Liga Tańca realizowane jest w ramach zadnia „Taniec sportem przeciwdziałającym uzależnieniom” dofinansowanego ze środków Gminy Miasto Elbląg.
Print Friendly, PDF & Email