Kto jest żmiją w Żmijowisku?

Kto jest żmiją w Żmijowisku?
Fot. Adminstrator

Canal+ w minioną niedzielę wyemitował ostatni odcinek długo zapowiadanego serialu kryminalnego Żmijowisko. Powstał on na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza. W tej historii „zagrało” dosłownie wszystko.

W fotelu reżysera zasiadł Łukasz Palkowski. Jego ostatnia serialowa produkcja, właśnie dla Canal+, zakończyła się sukcesem. Mowa o serialu Belfer, który okazał się tak dobrym, że wyprodukowano również drugi sezon, a szefostwo stacji zastanawia się także nad trzecim.

Wróćmy jednak do Żmijowiska. Od samego początku wszystkie wybory ekipy filmowej były dobre. Już samo miejsce, które wybrano na tytułowe Żmijowisko, dawało temu serialowi aurę tajemniczości. Świetnie dobrano także aktorów. Bałem się, że swojej roli nie udźwignie, kojarzony dotąd głównie z produkcjami komediowymi, Paweł Domagała, ale zagrał swoją postać na najwyższym poziomie.

O czym jest serial? To historia o wakacyjnym wyjeździe grupy znajomych. Wsiadają do samochodów i zmierzają w tym samym kierunku – do tytułowego Żmijowiska. Podczas wakacyjnego wypoczynku dochodzi do zaginięcia córki Arka (Paweł Domagała) i Kamili (Agnieszka Żulewska).

Od kilkunastu lat są oni małżeństwem. Oboje byli młodzi, gdy w ich życiu pojawiła się córka – Ada (Hanna Koczewska). Kilka lat później na świecie pojawił się tez Igor.

Arek jest deweloperem. Stara się być dobry w tym, co robi, ale nie do końca lubi swoją pracę. Jest ona źródłem dochodu, ale nie daje mu satysfakcji. Podczas pobytu w Żmijowisku stara się jak najlepiej zajmować synem. W dużej mierze to na jego barkach ląduje opieka nad Igorkiem. To jemu lepiej układają się relacje z córką. Kamila i Ada, mówiąc delikatnie, nie przepadają za sobą. Ada, jak to typowa nastolatka, przechodzi okres buntu. Chciałaby pojechać na obóz żeglarski, ale ląduje wraz z rodziną w Żmijowisku i zupełnie nie odnajduje się w tym miejscu.

W małej wsi na mazurach pojawiają się również Robert (Piotr Stramowski) i Adaoma (Davina Reeves-Ciara). Oboje pracują w telewizji. On na ważnym stanowisku, podejmując wiążące dla spółki decyzje, ona – modelka – prowadzi program w tzw. telewizji śniadaniowej. Jest trochę zazdrosna o narzeczonego. Czy słusznie?

Historia Żmijowiska to też historia właścicieli gospodarstwa, których jedynym źródłem dochodu jest właśnie ono. Krzysztof (Wojciech Zieliński) i Marta (Joanna Trypa) podobnie jak Kamila i Arek mają dwoje dzieci. Z tą różnicą, że to dziewczynka jest młodsza.

Syn właścicieli Żmijowiska, Damian (Stanisław Cywka) próbuje poznać Adę, jednak ta niechętnie wchodzi w relację z rówieśnikiem. W szkole poznaje Sabinę (Kamila Urzędowska) i od razu przykuwa ona jego uwagę. Powiedzieć, że jest buntownicza, to tak jakby nie powiedzieć nic. Jej relacja z rodzicami ogranicza się do „cześć” lub „dzień dobry”. O ile z ojcem Kajetanem (Cezary Pazura) utrzymuje ona jakąś relację, o tyle z matką (Tamara Arciuch) już niemal żadnej. Jedyne co łączy obie panie, to to, że mieszkają pod wspólnym dachem.

W każdym z bohaterów serialu drzemie dużo złości. Urazy chowane latami podczas jednej z nocnych imprez wychodzą na jaw i zmieniają ich relacje. Tej samej nocy urywa się kontakt z Adą. Jej poszukiwania trwają rok. Po roku do Żmijowiska wraca Arek i próbuje na nowo szukać córki. Na miejscu spotyka także Adaomę.

Kto jest Żmiją? Jakie tajemnice skrywają bohaterowie? Co się stało z Adą?

Oficjalny zwiastun serialu Żmijowisko | Canal+
Fot. YouTube
Print Friendly, PDF & Email