Książę Hary i księżna Meghan zbierają pieniądze na szczepionki przeciw COVID-19

Książę Hary i księżna Meghan zbierają pieniądze na szczepionki przeciw COVID-19
Fot. Pixabay

Książę Harry i jego małżonka Meghan Markle, księżna Sussex, zaapelowali o wpłaty na szczepionki przeciw COVID-19 dla ludzi w biedniejszych krajach. – Nie wyobrażamy sobie lepszego sposobu, by uczcić urodziny naszego syna – apelują na stronie fundacji Archewell.

– Jesteśmy szczerze wzruszeni tym, jak w ciągu ostatnich dwóch lat okazywaliście nam ciepło i wsparcie z okazji urodzin Archie’go – napisali książę i księżna Sussex, dziękując za wsparcie celów charytatywnych, realizowanych przy okazji urodzin ich syna, które przypadają na 6 maja.

Tym razem zaproponowali, by pieniądze przeznaczyć na dostęp do szczepionek.

– W tym roku świat wciąż jest na drodze do pokonania COVID-19. Jednak wiele rodzin wciąż zmaga się z efektami tej pandemii – napisali, prosząc o wpłaty na zakup szczepionek dla „rodzin w najbardziej narażonych miejscach”.

W apelu opublikowanym na stronie fundacji Archewell książę i księżna Sussex podkreślili, że ok. 80 proc. z blisko 1 mld szczepionek zostało użytych w bogatszych krajach.

– Wpłacając zaledwie 5 dolarów, możesz pokryć koszt szczepionki dla kogoś w potrzebie. Dzięki wsparciu, które uzyskaliśmy od różnych organizacji, każde 5 dolarów przekształci się w 20 – czyli pokryje koszt czterech szczepionek – napisali.

– Nie wyleczymy się całkowicie, dopóki wszyscy, wszędzie nie będą mieli równego dostępu do szczepionek – wskazali.

Justyna Prus (PAP)
Print Friendly, PDF & Email