Kristina Ohlsson „Na skraju ciszy”

Kristina Ohlsson „Na skraju ciszy”
Fot. Adminstrator

Nie każdy skandynawski kryminał musi być porywający. Niekiedy autorzy z tego regionu proponują średniej jakości fabuły i nieszczególnych bohaterów, tak właśnie jest z książką szwedzkiej pisarki Kristiny Ohlsson „Na skraju ciszy”.

Policja znajduje w lesie pod Sztokholmem poćwiartowane zwłoki młodej kobiety. Okazuje się, że to studentka, która zaginęła dwa lata wcześniej. Wkrótce w tym samym miejscu zostają znalezione kolejne ludzkie szczątki. Fredrika Bergman i jej koledzy rozpoczynają śledztwo, prowadzi ich ono do wydarzeń sprzed kilku dekad.

W tej powieści są dwa podstawowe elementy, które zwykle składają się na dobry kryminał: makabryczna zbrodnia i tajemnica z przeszłości. Nie ma jednak niepokojącej aury, wyrazistych bohaterów i wciągającej zagadki. Polecam miłośnikom skandynawskiej literatury, którzy nie mają zbyt dużych wymagań.

Fot. mat. pras
Audiobook: Kristina Ohlsson, „Na skraju ciszy”, przełożył Wojciech Łygaś, Wydawnictwo Prószyński i S-ka 2017, czyta Marta Wardyńska, czas nagrania: 14 godz. 22 min.
Print Friendly, PDF & Email