Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą
Fot. KMP Elbląg

W Elblągu na przystani Grupy Wodnej odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą i terenach przywodnych – „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Jest to już VIII edycja tego projektu.

Bezpośrednimi adresatami projektu są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, adresatami pośrednimi – zarządzający obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i aktywnego wypoczynku, w tym wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe, itp.

Celem tych działań jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żaglowania oraz uprawniania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć. Przedsięwzięcie realizowane będzie na terenie całego kraju do końca września 2024 r.

Fot. KMP Elbląg

Akcję zorganizowano wspólnie ze Stowarzyszeniem Rotary Club Elbląg, które jednocześnie prowadziło inicjatywę pod nazwą „Bezpieczni na Wodzie”. Do akcji dołączyły inne służby i organizacje, w tym Komenda Miejska Straży Pożarnej w Elblągu, Grupa Wodna, Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu, Krajowa Administracja Krajowa, Straż Graniczna, Straż Miejska, Żandarmeria Wojskowa. W przeprowadzeniu działań policjantom pomagały uczennice z klasy mundurowej ZST w Elblągu. Całą imprezę objął honorowym patronatem prezydent Elbląga – Michał Missan.

JS / KMP Elbląg
Print Friendly, PDF & Email