Kraska: Dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół

Kraska: Dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół
Fot. Pixabay

Dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół – powiedział w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceszef MZ kolejny raz zachęcił do szczepienia dzieci i przypomniał, że w szkołach będzie przeprowadzana akcja szczepień.

Kraska w Programie I Polskiego Radia powiedział, że resorty zdrowia i edukacji są w bliskim kontakcie w związku z rozpoczynającym się za miesiąc nowym rokiem szkolnym i planowanym powrotem dzieci do nauczania stacjonarnego.

– Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się to bez przeszkód, aczkolwiek też mamy przygotowane kolejne warianty na wpadek, jeżeli sytuacja epidemiczna będzie się zmieniała. Ale myślę, że tutaj powinniśmy być w miarę spokojni: dzieci powinny pierwszego września wrócić do szkół – powiedział.

– Wiemy także, że w szkołach zostanie rozpoczęta akcja szczepień dzieci, więc myślę, że ta wyszczepialność wśród najmłodszych także powinna wzrosnąć – dodał. Jednocześnie podkreślił, że „wakacje to jest dobry czas, abyśmy swoje pociechy zaszczepili”. (PAP)

Olga Zakolska
Print Friendly, PDF & Email