Kraska: Będziemy robić wszystko, aby od 1 marca mogli pracować tylko zaszczepieni medycy, nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych

Kraska: Będziemy robić wszystko, aby od 1 marca mogli pracować tylko zaszczepieni medycy, nauczyciele i funkcjonariusze służb mundurowych
Fot. Pixabay

Będziemy robić wszystko, aby od 1 marca grupy zawodowe medyków, nauczycieli i służb mundurowych mogły pracować tylko wtedy, kiedy są zaszczepione – powiedział we wtorek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Szef MZ Adam Niedzielski oświadczył we wtorek, że rząd będzie chciał od 1 marca wprowadzić obowiązek zaszczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych.

Kraska był dopytywany, czy to oznacza, że te grupy mają czas do końca lutego, żeby być po drugiej dawce podstawowej szczepionki, by móc od marca kontynuować pracę, czy też chodzi o dawkę przypominającą.

– Mówimy tutaj o podstawowym pakiecie szczepień, czyli osób, które do tej pory się nie zaszczepiły – wyjaśnił Kraska.

Jak mówił, prace nad nowymi zasadami są już dość zaawansowane, ale termin 1 marca nie jest ostateczny.

– Ale będziemy wszystko w tym kierunku wykonywać, aby rzeczywiście od 1 marca te grupy zawodowe mogły pracować tylko i wyłącznie wtedy, kiedy są zaszczepione – powiedział wiceszef MZ.

Dodał, że te trzy grupy zawodowe już powinny się przygotowywać, że od 1 marca trzeba będzie być zaszczepionym, żeby być dopuszczonym do pracy. (PAP)

Karol Kostrzewa, Klaudia Torchała
Print Friendly, PDF & Email