Kraków: Zgłoś się na bezpłatną cytologię

Kraków: Zgłoś się na bezpłatną cytologię
Fot. Pixabay

Szpital na Klinach i Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają na bezpłatne badania cytologiczne. Kilka minut wystarczy żeby zadbać o swoje zdrowie i życie.

W dniach 20-26 stycznia obchodzimy „Europejski Tydzień Walki z Rakiem Szyjki Macicy”. Według najnowszych danych wskazanych w raporcie „Nowotwory złośliwe w Polsce” wynika, że zachorowalność na raka szyjki macicy dotyczy 2,3 tys. Polek.

W przypadku raka szyjki macicy obserwowany jest wprawdzie spadek zachorowalności i umieralności w ostatnich latach, ale niestety statystyki w zakresie przeżyć ciągle bardzo niepokojąco wyglądają na tle innych krajów europejskich.

Szpital na Klinach wraz z przychodnią lekarską na ul. Cechowej 12 we współpracy z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają w dniach 25-29 stycznia na bezpłatne badania cytologiczne, organizowane w ramach „Europejskiego Tygodnia Walki z Rakiem Szyjki Macicy”.

Najważniejsza jest profilaktyka

Cytologia jest bezbolesna i bezpieczna, a wykonywana systematycznie pozwala wykryć raka szyjki macicy w najwcześniejszym stadium, dając szansę na skuteczne leczenie. Cytologię raz w roku powinna wykonywać każda kobieta od momentu rozpoczęcia aktywności seksualnej lub po ukończeniu 18. roku życia oraz panie z grupy podwyższonego ryzyka.

Zgłoś się na bezpłatne badanie

Systematyczne wizyty u ginekologa i badania profilaktyczne są kluczowe, by zachować zdrowie, a w przypadku jakichkolwiek problemów uzyskać diagnozę na wczesnym etapie. W ramach styczniowego projektu zostanie wykonanych 100 bezpłatnych badań w terminie 25-29 stycznia aż do wyczerpania puli zaproszeń.

Terminy badań

– Na badania cytologiczne zapraszamy w dniach 26 i 28 stycznia w godz. 14:00-19:00 w gabinetach ambulatoryjnych przy ul. Cechowej 12 i w dniach 27, 29 stycznia w godz. 14:00 – 20:00 w Szpitalu na Klinach przy ul. Kostrzewskiego 47 w Krakowie – przekazano w informacji prasowej.

Rejestracja telefoniczna pod numerem 12 267 40 64.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email