Kraków: Zegar odlicza 100 dni do startu Igrzysk Europejskich

Kraków: Zegar odlicza 100 dni do startu Igrzysk Europejskich
Fot. Pixabay

Szermierka, tenis stołowy, rugby 7, koszykówka 3×3! To tylko przykłady blisko 30 dyscyplin, w których sportowcy będą konkurować o zwycięstwo w ramach Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023! Trwa odliczanie do wielkiego święta sportu, które rozpocznie się 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana w Krakowie.

Jesteśmy już o 100 dni bliżej do najważniejszego w tym roku wydarzenia sportowego, którego gospodarzem będą Kraków i Małopolska. Z tej okazji na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w Krakowie włączono zegar odliczający czas do rozpoczęcia imprezy. Czeka nas 12 dni emocji i sportowej rywalizacji, które niejednemu fanowi sportu dostarczą wrażeń.

Igrzyska rozegrają się w jedenastu miastach. Najwięcej dyscyplin będzie gościł Kraków, tu też odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia wydarzenia. Sportowcy będą rywalizować także w obiektach znajdujących się w Chorzowie, Krynicy-Zdrój, Zakopanem, Nowym Targu, Tarnowie, Wrocławiu, Rzeszowie, Oświęcimiu, Nowym Sączu i Krzeszowicach.

Igrzyska Europejskie rozpoczną się 21 czerwca i potrwają do 2 lipca. Imprezą towarzyszącą będzie turniej ampfutbolowej Ligi Narodów, która odbędzie się w dniach 16-18 czerwca.

Sprzedaż biletów ruszy na początku kwietnia

To również dobry moment na uruchomienie platformy do sprzedaży biletów. Z tej okazji przygotowano specjalną promocję dla najbardziej aktywnych fanów – pierwsze 10 tysięcy biletów zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod. Sprawdź TUTAJ.

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia będą oscylować wokół kwot od 20 do 90 złotych przy miejscach w I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni.

Wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy. Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. W poniedziałek uruchomiona została rejestracja kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów. W Krakowie, w takich obiektach jak np. TAURON Arena Kraków, Centrum Sportu „Kolna”, AWF Kraków, Zalew Nowohucki, zobaczymy zawody w: szermierce, pięcioboju nowoczesnym, triathlonie, slalomie kajakowym. To tylko część z 12 dyscyplin, które zaprezentują się w stolicy Małopolski.

Zostań wolontariuszem IE 2023

Wciąż można zostać częścią zbliżającego się wydarzenia. Komitet Organizacyjny nadal czeka na zgłoszenia od wolontariuszy. To świetna okazja, by od środka przyjrzeć się organizacji największej sportowej imprezy w Europie w tym roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca – KLKNIJ TUTAJ.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email