Kraków: Zbiórka dla Ukrainy. Sprawdź, gdzie przywieźć dary

Kraków: Zbiórka dla Ukrainy. Sprawdź, gdzie przywieźć dary
Fot. Marcin Cieślak / Otwarty Kraków

Do piątku dary można przynosić na Stadion Miejski im. H Reymana w godz. 12:00–18:00, natomiast w sobotę i niedzielę zbiórka przeniesie się do Hali 100-lecia KS Cracovii – tam dary będą przyjmowane w godz. 10:00–15:00. – Przypominamy, że rzeczy zgromadzone przez zorganizowane zbiórki są zbierane w hali przy ul. Bartników 10, w dni robocze w godz. 9:00–18:00, a w weekend w godz. 9:00–15:00. W tej chwili najpotrzebniejsza jest żywność – apelują organizatorzy akcji.

Zbiórka od indywidualnych darczyńców

Do piątku, 11 marca, dary można przynosić na Stadion Miejski im. H. Reymana, w godz. 12:00–18:00. Uwaga: zmiana lokalizacji! W sobotę i niedzielę, w godz. 10:00–15:00 zbiórka będzie prowadzona w Hali 100-lecia KS Cracovii przy al. Focha 40. – O miejscu prowadzenia zbiórki w kolejnych dniach będziemy informować na bieżąco – wskazują organizatorzy.

Proszą także o wcześniejszą segregację darów, co ułatwi pracę wolontariuszom.

Zbiórka od zorganizowanych grup

Szkoły, przedszkola, firmy lub organizacje, które zbierają dary w swoich placówkach z zamiarem przekazania ich miastu, a następnie potrzebującym uchodźcom wojennym, należy przewieźć do:

  • hali przy ul. Bartników 10, czynne w dni robocze, w godz. 9:00–18:00, a w weekend w godz. 9:00–15:00.
  • Centrum Logistycznego MG Logistic przy ul. Półłanki 18, czynne w dni robocze w godz. 6:00–18:00, w sobotę w godz. 6:00–14:00.

– Ze względu na dojazd prosimy, by transport odbywał się pojazdami o wadze poniżej 3,5 tony – apelują.

Dokładna lokalizacja parkingu przy hali znajduje się w linku pod pinezką, w okolicy ul. Bartników 10. – Prosimy o segregowanie i przygotowanie odpowiednio opisanych paczek. Usprawni to późniejszy załadunek darów. Z uwagi na konieczność weryfikacji miejsca, do którego trafiają dary od krakowian, nie możemy korzystać z propozycji indywidualnego transportu/przewozu tych darów na teren Ukrainy – czytamy w komunikacie.

Lista rzeczy, które są zbierane

Dla uchodźców przebywających w Krakowie:

Żywność: pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony.

Kosmetyki: oliwki dla dzieci, kremy

Chemia gospodarcza: środki czystości

Dla potrzebujących w Ukrainie

Żywność: m.in. produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długim terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne.

Chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry.

Inne: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty, materace, ubrania, peleryny przeciwdeszczowe, zestaw wielorazowych naczyń kuchennych: głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki, środki antyseptyczne/spirytus, maseczki wielorazowe, generatory prądu, zapałki, baterie, latarki, zapalniczki, świece.

Medyczne: środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, środki do odkażania wody i apteczki.

Przyjmowanie i wydawanie darów dla uchodźców

Magazyn przy al. Daszyńskiego 16, Centrum Wielokulturowe

Kiedy? Codziennie, w godz. 9:00–19:00.

Jakie dary są zbierane: chemia, kosmetyki, żywność, pościel.

Kontakt pod nr tel. +48 12 686 53 80.

Zbiórka ubrań w Plazie

Zbiórka używanych, czystych i niezniszczonych ubrań oraz obuwia w dawnej galerii PLAZA: wejście przez parter, od strony parkingu.

Kiedy? Od poniedziałku do soboty w godz. 10:00–18:00, rozpoczęcie zbiórki – 11 marca.

Kontakt pod nr tel. +48 12 686 53 80

Masz pytania?

Kontakt telefoniczny w sprawie zbiórki darów: 12 616 18 79 w godz. 9:00–15:00 lub pod adresem e-mail: pomocdlalwowa@um.krakow.pl.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email