Kraków: XXV Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”

Kraków: XXV Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”
Fot. Urząd Miasta Krakowa

W dniach od 7 czerwca do 14 czerwca br. odbędą się obchody XXV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością”. Inauguracja Tygodnia Osób Niepełnosprawnych rozpocznie się dnia 7 czerwca o godz. 12.00 i potrwa do godz. 22.00.

W programie zaplanowano m.in.: grę terenową, turniej szachowy, pokazy koszykówki na wózkach, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla najmłodszych, integracyjny turniej remika, showdown i strzelectwo laserowe, puchar Krakowa w wioślarstwie halowym, warsztaty muzyczne, pokazy sprzętu straży miejskiej, koncerty, warsztaty z wyplatania biżuterii, animacje ekologiczne, artystyczny plener pod niebem Krakowa.

Zwieńczeniem Inauguracji Tygodnia będzie koncert Zespołu KOMBII o godz. 19:00 na płycie Rynku Głównego.

Tydzień Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” jest corocznym przedsięwzięciem o charakterze integracyjnym, organizowanym przez Urząd Miasta Krakowa przy współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Trwa on siedem dni, podczas których osoby z niepełnosprawnościami rywalizują w różnych dyscyplinach sportowych , prezentują swoje osiągnięcia artystyczne, które są nie mniejsze niż pełnosprawnych rówieśników.

Celem wydarzenia jest zwiększenie uczestnictwa osób z niepełnosprawnościami w życiu społecznym oraz uwrażliwienie i zwrócenie uwagi na potrzeby tych osób w naszym otoczeniu.

Poniżej znajduje się program całego XXV Tygodnia Osób Niepełnosprawnych (7 – 14 czerwca 2024 r.).

– Zapraszamy do udziału w wydarzeniach oraz śledzenia naszej strony internetowej oraz Facebooka Krakowski Generator Społeczny i Facebooka Kocham Kraków z Wzajemnością gdzie umieszczane będą informacje i relacje z poszczególnych wydarzeń w ramach Tygodnia Osób Niepełnosprawnych – zachęcają organizatorzy.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email