Kraków: Wkrótce finał prac w „Żeromskim”

Kraków: Wkrótce finał prac w „Żeromskim”
Fot. materiały UMK

Już w styczniu zaplanowano odbiory techniczne pomieszczeń na oddziałach neurologicznym i internistycznym Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego. Tym samym zakończy się jedna z największych inwestycji w tej nowohuckiej placówce.

Prace trwały rok i wszystko wskazuje na to, że uda się je sfinalizować trzy miesiące wcześniej niż planowano. W ramach inwestycji rozbudowany został Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu oraz wyremontowany II Oddział Chorób Wewnętrznych i Kardiologii z Odcinkiem Intensywnej Terapii Kardiologicznej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w lutym pacjenci trafią już do odnowionych sal.

Najwięcej zmian zaszło na Oddziale Neurologii: uzyskał sporo miejsca, cały parter zajmie rehabilitacja (sala do ćwiczeń, sala do masażu, krioterapii, gabinet logopedyczny), zwiększy się także liczba łóżek (z 28 do 32). Na obydwóch oddziałach będą 2- i 3-osobowe sale z osobnym węzłem sanitarnym. Pomieszczenia szpitalne spełnią wszelkie wymagane normy.

Koszt inwestycji to 23 mln zł, z czego dobudowa Oddziału Neurologii pochłonęła 17 mln zł i jest finansowana w całości z budżetu gminy Kraków. Pozostała kwota – 6 mln zł jest przeznaczona na remont oddziałów, z czego 1,5 mln zł to dotacja UE na termomodernizację, reszta – 4,5 mln zł – także pochodzi z budżetu miasta Krakowa.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email