Kraków: Turnusy opieki wytchnieniowej – ostatnie dni naboru

Kraków: Turnusy opieki wytchnieniowej – ostatnie dni naboru
Fot. Pixabay

Do 30 października trwa nabór do udziału w zaplanowanych na listopad turnusach organizowanych w ramach tegorocznej edycji programu „Opieka wytchnieniowa”. Ten ważny projekt ma na celu odciążenie opiekunów osób z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności. 14-dniowe, całodobowe turnusy pozwolą na chwilę oddechu tym, którzy na co dzień poświęcają się dbaniu o podopiecznych z niepełnosprawnością.

Turnusy przeznaczone są dla osób pełnoletnich legitymujących się orzeczeniami o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi. Czternastodniowe, całodobowe turnusy odbędą się w dniach 16-29 listopada.

Udział w turnusach jest dla uczestników bezpłatny. Program jest finansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego oraz z budżetu Gminy Miejskiej Kraków.

Zgłoszenia przyjmowane są przez realizatorów turnusów w następujących terminach:

  • do 30 października do godziny 14:00 – Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych im. Hanny Chrzanowskiej w Krakowie – w budynku Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Odmętowej 4, e-mail: centrum@mhd.org.pl. Dodatkowe informacje dotyczące udziału w turnusie można uzyskać pod numerem tel. 723 550 005 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00.
  • do 30 października do godz. 14:00 – Fundacja Poland Business Run – zgłoszenie należy złożyć w Kärcher Hali Cracovia – Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych przy al. Focha 40 (z powodu sytuacji epidemiologicznej przy wejściu od strony parkingu będzie wystawione pudełko na dokumenty). Dodatkowe informacje dotyczące udziału w turnusie można uzyskać pod numerem tel. 535 664 599 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:00.

W ramach programu „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2020, do udziału w turnusach może zostać zakwalifikowanych łącznie dziesięć osób spełniających kryteria uczestnictwa: pełnoletnich, legitymujących się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi, na co dzień zamieszkujących teren Gminy Miejskiej Kraków.

Turnus wytchnieniowy zorganizowany zostanie w Centrum Psychoonkologii Unicorn i potrwa 2 tygodnie (w terminie 16-29 listopada). Całodobową opiekę nad beneficjentami programu sprawować będą doświadczeni specjaliści, z zachowaniem wszelkich zasad reżimu sanitarnego i bezpieczeństwa.

Dodatkowych informacji dotyczących realizacji programu udziela Referat ds. Problematyki Osób z Niepełnosprawnościami – tel. 12 616 50 76.

Szczegółowe informacje oraz karty zgłoszenia do programu można znaleźć TUTAJ.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email