Kraków: Trwają półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami

Kraków: Trwają półkolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami
Fot. mat. prasowe

Trwają półkolonie, które w czasie wakacji organizuje miasto we współpracy z partnerami. To kolejna edycja cieszącej się dużą popularnością akcji „Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami”.

W bezpłatnych półkoloniach, finansowanych przez miasto i realizowanych przez partnerów, mogą uczestniczyć dzieci i młodzież do 24. roku życia ze szkół podstawowych, szkół integracyjnych, ośrodków szkolno-wychowawczych i szkół specjalnych, mieszkające i/lub uczęszczające do szkoły na terenie Krakowa. Uczestnicy półkolonii muszą być samodzielni, bo wezmą udział w zajęciach bez rodzica czy opiekuna.

Poszczególne turnusy trwają pięć dni – odbywają się od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Uczestnicy półkolonii będą brać udział w zajęciach sportowych, edukacyjnych i plastycznych. Mają zapewnioną profesjonalną opiekę, a także drugie śniadanie, obiad i podwieczorek. Dla osób mieszkających w Krakowie będzie dostępny wspólny transport (miejsca zbiórki zostaną ustalone).

Półkolonie odbywają się w kilku miejscach Krakowa, organizują je partnerzy inicjatywy: Fundacja Poland Business Run, Fundacja PROLAND-SPORT, Stowarzyszenie Krakowski Kultywator oraz Stowarzyszenie Nadzieja.

Szczegółowe informacje o zapisach na półkolonie organizowane przez poszczególnych partnerów można znaleźć na stronie Kraków bez barier.

UM Kraków
Print Friendly, PDF & Email